fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaproponuj stacje roweru miejskiego i wygraj bilet na mistrzostwa świata

OlsztynZaproponuj stacje roweru miejskiego i wygraj bilet na mistrzostwa świata

Niecały rok temu zakończyła się pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego. Stowarzyszenie “Wizja Lokalna” i Inicjatywa Olsztyński Rower Miejski zgłosiły do niej projekt “Rower Miejski dla Olsztyna”, który w głosowaniu mieszkańców uzyskał poparcie ponad 760 mieszkańców naszego miasta. Pozwoliło to zająć wysokie trzecie miejsce, które nie gwarantowało jednak wsparcia finansowego. Teraz można to zmienić.

reklama

Najwyższy czas powrócić do dyskusji o inicjatywie, która w innych miastach bije rekordy popularności. Pomysłodawcy akcji zachęcają mieszkańców do rozważań na ten temat, choć w nieco innej, konkursowej formie. Nagrodą w zabawie są bilety na mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej przekazane na ten cel przez Pawła Papke, byłego reprezentanta Polski, a jednocześnie propagatora idei roweru miejskiego.

Zasada działania systemu jest prosta. Inicjatywa umożliwia wypożyczanie i podróżowanie po Olsztynie publicznymi rowerami. W całym mieście rozmieszczonych zostaje kilkadziesiąt stacji umożliwiając tym samym korzystanie z jednośladów jako środka komunikacji miejskiej podczas regularnych dojazdów do pracy i szkoły, uprawiania turystyki czy rekreacji. Pierwsze 20 min jazdy jest przeważnie bezpłatne, a godzina wypożyczenia roweru kosztuje zaledwie 1 zł. – Dzięki Olsztyńskiemu Rowerowi Miejskiemu nasze miasto zyskuje tani i ekologiczny alternatywny środek transportu, niejednokrotnie szybszy niż auto, tańszy niż MPK czy taksówka – mówi Paweł Klonowski, przewodniczący Stowarzyszenia “Wizja Lokalna”.

reklama

Z ostatnich medialnych zapowiedzi wynika, że na takie udogodnienie przyjdzie nam w Olsztynie poczekać przynajmniej do czasu zakończenia projektu tramwajowego i reorganizacji ruchu w śródmieściu. Inicjatorzy akcji postanowili jednak już teraz dać mieszkańcom możliwość zaproponowania przykładowych lokalizacji, w których w przyszłości mogłyby stanąć stacje systemu.

W związku z powyższym ogłoszony został konkurs, a zadaniem każdego uczestnika będzie zrobienie ciekawego zdjęcia Olsztyna i przesłanie go na adres mailowy organizatorów wraz z 2-3 zdaniami krótkiego uzasadnienia, dlaczego jest to idealne miejsce na stację roweru miejskiego. Autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma 2-osobowy bilet na wrześniowy mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej na Stadionie Narodowym w Warszawie przekazany przez posła Pawła Papke.

reklama

Zdjęcia konkursowe przesyłać można do dnia 15 czerwca 2014 roku włącznie, a zakończenie głosowania nastąpi dnia 30 czerwca. Wszelkie szczegóły konkursu dostępne są na stronach organizatorów TUTAJ, TUTAJ oraz stronie wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook (TUTAJ).

red

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia