fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Co każdy olsztynianin powinien mieć w swoim aucie?

OlsztynCo każdy olsztynianin powinien mieć w swoim aucie?

Co według polskiego prawa musi się znaleźć w aucie każdego kierowcy, a o czym właściciel pojazdu powinien pamiętać sam?

reklama

Przepisy wymagają, aby każdy pojazd wyposażony był w trójkąt ostrzegawczy. Ma on za zadanie poinformować innych kierowców o wypadku lub awarii pojazdu. W przypadku braku trójkąta grozi nam mandat – od 20 do nawet 500 zł. Kolejnym obowiązkowym elementem wyposażenia jest gaśnica. Musimy pamiętać, że przyrząd do gaszenia musi być ważny, posiadać homologację i być za­mo­co­wa­ny w łatwo do­stęp­nym miejscu. Za brak gaśnicy, oraz za przekroczenie terminu jej ważności możemy otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 zł.

Według przepisów nie  musimy posiadać natomiast apteczki. Wyjątkiem są au­to­bu­sy, tak­sów­ki, po­jaz­dy cię­ża­ro­we słu­żą­ce do prze­wo­zu osób oraz auta nauki jazdy i eg­za­mi­na­cyj­ne. Mimo, że nie musisz mieć apteczki, warto o niej pomyśleć, może się przydać nie tylko w razie wypadku. Polskie prawo nie reguluje również posiadania kamizelki odblaskowej. Warto jednak pamiętać, że dzię­ki niej osoba po­ru­sza­ją­ca się po miej­scu wy­pad­ku lub zmie­nia­ją­ca koło na po­bo­czu jest wi­docz­na dla po­zo­sta­łych użyt­kow­ni­ków dróg. Nie zapomnijmy także o zakupie zestawu żarówek. Nie zawsze kie­row­ca ma moż­li­wość za­ku­pu nowej ża­rów­ki, a jazda z nie­peł­nym oświe­tle­niem  może zmy­lić po­zo­sta­łych użytkowników.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji