14 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Klienci Lidla wciąż utrudniają życie ratownikom medycznym

OlsztynKlienci Lidla wciąż utrudniają życie ratownikom medycznym

Klienci dyskontu przy ul. Pstrowskiego nie zdają sobie sprawy, że ich źle zaparkowany samochód może być przyczyną tragedii. 

reklama

W lipcu pisaliśmy o problemach z wyjazdem karetek z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, w związku z sąsiedztwem sklepu Lidl. Początkowo wydawało się, że to przejściowe problemy związane z otwarciem dyskontu.

– Kłopoty nie wynikały z sąsiedztwa sklepu, a ze sposobu parkowania samochodów klientów oraz z faktu, że dzień otwarcia przyciągnął dużą liczbę zainteresowanych nim osób. W związku z otwarciem sklepu i wzmożonym ruchem samochodów na tej ulicy, wystąpiliśmy do Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu z wnioskiem o ustawienie wzdłuż drogi, z wyłączeniem zatok postojowych, znaków zakazu zatrzymywania się. Nieparkowanie wzdłuż drogi, w naszej ocenie spowoduje, że ruch zarówno karetek, jak i innych samochodów, będzie odbywał się płynnie – powiedziała nam w lipcu rzeczniczka WSPR – Maja Bezuch.

reklama

Jednak jak się okazało sąsiedztwo wciąż jest kłopotliwe dla olsztyńskich ratowników medycznych. Niefrasobliwi klienci parkują w taki sposób, że karetki mają problem z wyjazdem na wezwania. W pracy ratowników niezwykle ważny jest czas dojazdu. Jeden z naszych czytelników wysłał nam fotografię, na której widać jak policja interweniuje w sytuacji tarasowania wyjazdu.

– Nie prowadzimy akcji, która ma na celu karanie kierowców, którzy tarasują wyjazd ze stacji. Patrole przyjeżdżają po informacji, że ktoś łamie przepisy – mówi Krzysztof Wasyńczuk z olsztyńskiej policji.

reklama

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że czasami sami ratownicy dzwonią na policję, żeby ta przyjechała na miejsce i interweniowała w związku ze złym parkowaniem. WSPR przygotowuje alternatywny wyjazd, dzięki czemu takie sytuacje na pewno nie będą się zdarzać.

– Obecnie trwają prace, dzięki którym możliwy będzie wyjazd pojazdów z naszej bazy przy ul. Pstrowskiego w kierunku ul. Metalowej. Planujemy, że te prace potrwają do końca września – mówi nam Maja Bezuch.

Całość ma być finansowana ze środków Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

lidl parkowanie karetki

KM

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia