fbpx
-2 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Michelin zainwestuje 100 mln euro w Olsztynie

reklama

Grupa Michelin w latach 2014 – 2018 zainwestuje ok. 100 milionów euro w rozwój i modernizację Zakładu Produkcji Opon Rolniczych fabryki opon w Olsztynie.

Inwestycja wartości ok. 100 milionów euro (ponad 413 milionów złotych)pozwoli zwiększyć produkcję Zakładu Opon Rolniczych olsztyńskiej fabryki Michelin poprzez budowę nowych hal produkcyjnych, montaż nowoczesnych maszyn służących między innymi automatyzacji i modernizacji procesu wulkanizacji i kontroli jakości.

Inwestycja nie tylko przyczyni się do rozwoju fabryki i wzrostu zatrudnienia lecz także wpłynie na rozwój gospodarczy Warmii i Mazur m.in. poprzez zatrudnienie kolejnych firm podwykonawczych z regionu.

reklama

Olsztyńska fabryka opon Michelin zatrudnia ponad 4 tys. pracowników i jest największym pracodawcą na Warmii i Maurach. Z fabryką współpracuje tez około 400 firm podwykonawczych Od 1995 roku, czyli początku swojej obecności w Polsce do 2013 roku, firma Michelin zainwestowała w Olsztynie około 500 milionów euro. Dzięki tym inwestycjom olsztyńska fabryka Michelin stała się jedną z najnowocześniejszych fabryk opon na świecie. W Olsztynie produkowane są opony do samochodów osobowych i dostawczych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także tkaniny kordowe i formy

Czytaj też:  W zakładzie pracy zginęły trzy osoby. Sprawą ponownie zajmie się sąd rejonowy

W inauguracji inwestycji, która odbędzie się w Olsztynie w poniedziałek 14.04 wezmą udział m.in. Wicepremier minister gospodarki Janusz Piechociński, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, czy też ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności — są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com).

Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 100 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 67 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz dyrekcję handlową w Warszawie.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama