fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Kiedy panuje jesienna słota Olsztyński Teatr Lalek zapewnia świetną zabawę

OlsztynKiedy panuje jesienna słota Olsztyński Teatr Lalek zapewnia świetną zabawę

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niebawem rozpocznie się sezon w Olszyńskim Teatrze Lalek i z tej okazji aktorzy przygotowali dla najmłodszych spektakl „Zielony wędrowiec”. Premiera zaplanowana jest na sobotę, 27 września, o godzinie 17.

Wrzesień i listopad to miesiące, które rozpoczynają porę słoty i chlapy, a nasi milusińscy muszą zmierzyć się z powrotem do szkoły. Dzień staje się krótszy, a dzieciom zaczyna się nudzić. Dlatego w Olsztyńskim Teatrze Lalek emocji nie zabraknie.

„Zielony wędrowiec” w reżyserii Michała Derlatka, to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, to bajka o przyjaźni i potrzebie akceptacji odmienności – mówiąc krótko, to bardzo pouczająca lekcja tolerancji.

Pewnego dnia sympatyczny Stworek porzuca bezpieczną Szarą Stworię i wyrusza w drogę w poszukiwaniu Zielonej Rzeki, bo tylko w jej wodach zobaczy swoje prawdziwe odbicie. Podczas pełnej przygód wędrówki przed oczami naszego bohatera roztacza się swoista paleta barw. Jego droga wiedzie przez Krainę Błękitu, Królestwo Purpurii, poprzez Krainę Białej Mgły, aż do Zielonej Rzeki, aby po tęczowym moście, zawieść go z powrotem do domu, bo przecież „każda wędrówka kończy się tam, gdzie się zaczęła”. Radą i wsparciem służy Stworkowi wiele barwnych postaci, między innymi Ślimak Lazur, Cytrynowożółty Zając, czy Król Pąs Pierwszy, a każda odwiedzana przez niego okolica niesie z sobą inną mądrość i doświadczenie.

Oprócz premiery już od szóstego września Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na swoją scenę. Atrakcji dla najmłodszych nie zabraknie. Na deskach teatru będziemy mogli zobaczyć „Piękną i bestię” (reżyseria Oleg Żugżda), która jest jedną z najbardziej znanych opowieści o zaklętej róży i zamku. „Ach, ta mysia” w reżyserii Czesława Sieńko, to komedia omyłek i nieoczekiwanych zwrotów akcji, na której zarówno dzieci jak i dorośli będą bawili się doskonale. Kim są tytułowe „Szałaputki” (reżyseria Janusz Ryl-Krystianowski)? Tego dowiemy się we wrześniu, wybierając się do teatru.

Sprawdź teatru TUTAJ.

Edyta Głogowska

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze