fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Biegacze na start. Trwają zapisy na III Półmaraton Jakubowy

OlsztynBiegacze na start. Trwają zapisy na III Półmaraton Jakubowy

Już za dwa tygodnie (14.09.) w Olsztynie odbędzie się Półmaraton Jakubowy. Impreza dla fanów biegania zagości na ulicach stolicy Warmii po raz trzeci. Na starcie przy ul. Głowackiego staną amatorzy i zawodowcy.

reklama
osir logo
Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie

Pierwszy Półmaraton Jakubowy odbył się 16 września 2012 roku. Imprez była na tyle udana, że stała się eventem cyklicznym. Kolejne spotkanie biegaczy miało miejsce 15 września 2013 roku. Półmaraton Jakubowy wpisał się już w kalendarz polskich imprez biegowych. Jest to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również świetna forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

Start tak jak w latach ubiegłych będzie umiejscowiony przy ul. Głowackiego. W związku z robotami drogowymi przy Uranii, w okolice startu przeniesione zostanie biuro półmaratonu. Meta Półmaratonu Jakubowego będzie ulokowana na olsztyńskiej starówce.

reklama

Na uczestników będą czekać pakiety startowe, które przygotowała firma Craft. Wszyscy, którzy ukończą Półmaraton Jakubowy otrzymają również pamiątkowe medale. Przygotowano ich łącznie 750. Jeżeli liczba zarejestrowanych i potwierdzonych uczestników będzie większa, to oczywiście pula pamiątkowych odznaczeń zostanie zwiększona. Kto może wystartować w zawodach?

– Wziąć udział może każdy, kto czuje się na siłach, żeby przebiec 21 kilometrów. Oczywiście wymaga to przygotowania i bez tego nie da rady ukończyć półmaratonu. Zgłaszać można się do 5 września, a opłaty należy uiścić do 10 września. Zapisy prowadzimy na stronie www.polmaraton.jakubowy.eu – mówi Marek Makowski, kierownik sportu i organizacji imprez z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

reklama

W tegorocznej edycji nowym elementem trasy będzie podbieg ul. Artyleryjską o długości 400 m do ul. Dragonów (na tym odcinku będą ustawione płotki oddzielające dwa pasy ruchu), następnie ul. Dąbrowskiego oraz Wojska Polskiego z powrotem do ul. Artyleryjskiej, oraz część trasy biegnąca wkoło jeziora Długiego z wykorzystaniem kładki nad nim. Na czas biegu zabezpieczenia znajdujące się przed kładką zostaną zdemontowane. Poza tym pojawi się nowa kategoria – drużynowa. Drużyny będą składać się z pięciu osób (jednej kobiety i czterech mężczyzn). Po ukończeniu biegu przez wszystkich członków teamu, ich czasy zostaną zsumowane i na tej podstawie powstanie ranking najszybszych drużyn.

Jeżeli czujecie się na siłach, to gorąco zachęcamy do zarejestrowania się i wystartowania w biegu na 21 kilometrów. Nie będzie łatwo, ale satysfakcja na mecie gwarantowana. Strat już 14 września.

mapa_polmaraton_2014

KM

 

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia