fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zostawiła dziecko pod opieką mężczyzny, którego znała tylko z imienia

EłkZostawiła dziecko pod opieką mężczyzny, którego znała tylko z imienia

Zostawiła dwulatka pod opieką obcego mężczyzny i wyjechała. Po powrocie okazało się, że dziecka nie ma. Zostało zabrane przez policję. 

reklama

Wczoraj (08.04.) około godziny 21 do funkcjonariuszy straży ochrony kolei na dworcu PKP w Olsztynie podszedł mężczyzna, który powiedział im, że zostawił w mieszkaniu w Ełku dziecko. O fakcie tym powiadomiono policjantów, którzy przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie został przesłuchany. Tam funkcjonariusze ustalili, że ok godz. 15 w mieszkaniu znajomej w Ełku mężczyzna zostawił bez opieki jej 2-letnie dziecko. O sytuacji został poinformowany oficer dyżurny komendy policji w Ełku, który wysłał pod wskazany adres patrol. Drzwi do mieszkania były zamknięte, dlatego policjanci weszli do środka przez uchylone okno. Tam w łóżeczku znaleźli śpiącego 2-letniego chłopca. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które w celu sprawdzenia stanu zdrowia dziecka i zapewnienia właściwej opieki zabrało je do szpitala.

Około 23 do ełckiej komendy przyszła 24-letnia matka Eryka zaniepokojona, że po powrocie do domu nie zastała tam swego znajomego i syna. Policjanci poinformowali ją o miejscu pobytu dziecka, jednak do chwili obecnej nie zgłosiła się ona do szpitala po jego odbiór.

reklama

Funkcjonariusze wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń, wynika, że kobieta wyjechała z domu w miniony piątek, pozostawiając dziecko pod opieką mężczyzny, którego znała tylko z imienia. Z powodu przedłużającej się nieobecności matki dziecka, mężczyzna postanowił wrócić do Olsztyna, gdzie mieszka, zostawiając dziecko samo w domu.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie karne o porzucenie dziecka. Za czyn ten prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. O sytuacji zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia