25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

CBŚ zlikwidowało plantację konopi indyjskiej

SzczytnoCBŚ zlikwidowało plantację konopi indyjskiej

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego uderzyli w środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową. Tym razem udaremnili przedostanie się na rynek narkotyków o czarnorynkowej wartości 200 tysięcy złotych.

reklama

Funkcjonariusze podejrzewali, że w jednym z lokali gastronomicznych na terenie gminy Wielbark może znajdować się uprawa konopi indyjskich. W czwartek policjanci przeszukali pomieszczenia restauracji. W piwnicy budynku znaleźli blisko 170 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Kryminalni zabezpieczyli także profesjonalny sprzęt oświetleniowy, wentylacyjny oraz nawadniający. W tej sprawie zatrzymano trzy osoby. 26-letni Wojciech G. usłyszał zarzut uprawy znacznej ilości narkotyków. Mężczyźnie, który był już karany za posiadanie środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Z ustaleń policjantów wynika, że 26-latek działał od kilku miesięcy, a narkotyki o czarnorynkowej wartości 200 tysięcy złotych były przeznaczone na rynek powiatu szczycieńskiego i centralnej Polski. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokuratura ze Szczytna.

KM

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane