fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Scena Margines na nowy sezon artystyczny

OlsztynScena Margines na nowy sezon artystyczny

Scena Margines rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu artystycznego. Będzie to pierwszy pełny sezon w oddany w ubiegłym roku do użytku budynku teatru przy ul. 1 Maja.

reklama

W nadchodzących miesiącach odbędą się trzy premiery teatralne. W środę (20.08.) rozpoczęły się próby do „Skórki pomarańczowej” Mai Pelević, w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. W spektaklu udział wezmą Joanna Fertacz, Irena Telesz-Burczyk oraz dwoje aktorów gościnnych – Lena Schimscheiner i Waldemar Krawczyk. Polska prapremiera sztuki na podstawie tekstu serbskiej dramatopisarki została zaplanowana na 18 października. W grudniu rozpoczną się próby do spektaklu na podstawie powieści Swietłany Aleksijewicz – “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Reżyserem tego przedstawienia będzie Krzysztof Popiołek. Ostatnią premierą będzie adaptacja kultowej książki Jacka Kerouaca w „W Drodze” w reżyserii Łukasza Zaleskiego. Premiera tego spektaklu planowana jest na maj 2015 roku.

Oczywiście to nie wszystkie propozycje, nad którymi pracuje Scena Margines.Nadchodzące miesiące to również niezależne inicjatywy:

reklama

– „Top of the Off” – prezentacje teatralne i muzyczne, odnoszące się do szeroko rozumianej kultury alternatywnej. Nowy cykl zainauguruje gościnny występ Białego Teatru. 15 września na Scenie Margines będzie można obejrzeć „Odloty” w reżyserii Agnieszki Kołodyńskiej.
„Złodzieje języków” – cykl spotkań autorskich związanych z najnowszą literaturą Warmii i Mazur. Pierwszym przyłapanym będzie Tomasz Białkowski, który rozliczy się ze swojej najnowszej powieści „Powróz”. Jej fragmenty zaprezentuje Milena Gauer, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza.
– „Wieczorówka filozoficzna” – zajęcia teoretyczno-praktyczne łączące filozofię i teatr z udziałem filozofów i aktorów.
– Kontynuowane będą cykle znane z poprzednich sezonów, czyli „Czytanki Marginesu” oraz „Dawno, dawno temu… na Marginesie” 
 
KM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia