22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Szukają partnera do prowadzenia kontrowersyjnych Term Warmińskich

Lidzbark WarmińskiSzukają partnera do prowadzenia kontrowersyjnych Term Warmińskich

Starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim szuka partnera do prowadzenia Term Warmińskich. 

reklama

Kompleks basenów z wodą termalną oraz tak zwaną infrastrukturę towarzyszącą (czyli m.in. domki wypoczynkowe, sale konferencyjne, restaurację, kręgielnię i dyskotekę) starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim buduje od 2012 roku w partnerstwie z miastem Lidzbark Warmiński. Inwestycja, która ma kosztować 96 milionów złotych, jest w znacznej części dofinansowana z pieniędzy unijnych – informuje Polskie Radio Olsztyn.

Pierwotnie zakładano, że termy będą oddane do użytku już tej jesieni, jednak jest lekkie opóźnienie i teraz otwarcie planowane jest na przełomie roku. Prowadzenie całego obiektu starostwo chce powierzyć wyłonionej w przetargu firmie, która co miesiąc będzie płaciła starostwu czynsz dzierżawny, a jego wysokość ma być ustalona w drodze negocjacji.

reklama

Przewidywane przychody operatora term w ciągu 10 lat, bo na tyle ma być udzielona koncesja, mają wynieść 88 milionów złotych. Starosta ma nadzieję, że pracę znajdzie od 80 do 100 osób.

Budowa term warmińskich wzbudza kontrowersje, bo woda, która będzie zasilać baseny, ma temperaturę 24 stopni Celsjusza i będzie wymagała podgrzania. Zajęła się tym prokuratura, która sprawdza m.in. czy zarząd powiatu lidzbarskiego zaczął realizować inwestycję wbrew posiadanym opiniom geologiczno-hydrologicznym, leczniczym i innym ekspertyzom, wskazującym na brak podstaw ekonomicznych dla tej budowy. Prokuratorskie postępowanie przedłużono do 19 listopada – dodaje Polskie Radio Olsztyn.

red

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane