fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Olsztynianinie jeździsz jeszcze na „zimówkach”? Robisz błąd!

OlsztynOlsztynianinie jeździsz jeszcze na „zimówkach”? Robisz błąd!

Kierowcy jak zwykle zastanawiają się czy warto wymieniać opony, a specjaliści po raz kolejny odpowiadają, że warto, choćby dla bezpieczeństwa i większego komfortu jazdy. Dlaczego zatem nie powinno się jeździć wiosną i latem w zimowych oponach?

reklama

To co sprawdza się zimą, nie sprawdzi się latem – przekonują mechanicy. Do wysokich temperatur i suchej jezdni miękkie opony zimowe po prostu się nie nadają. Do takich nawierzchni potrzebne są opony twarde, które lepiej sobie radzą z przeciążeniami bocznymi oraz skutkami szybszej, niż zimą jazdy. W dodatku, na suchej drodze opony zimowe się dużo szybciej niszczą. Suchy, chropowaty asfalt, ostrzejsze wchodzenie w zakręty i większa prędkość są wrogiem dla miękkiej zimowej gumy. Należy też pamiętać, że opony zimowe są dużo droższe niż letnie.

Jak podkreślają mechanicy, każdy sezon ma swe specyficzne wymagania, którym łatwiej sprostać dzięki dobrze dobranym oponom. Koszt wymiany takich opon waha się od 50 zł do 80 zł.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji