fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Skandal na granicy?! Polak wyzywa i opluwa Rosjankę?

reklama

Na rosyjskim serwisie informacyjnym klops.ru wrze! Kilkadziesiąt tysięcy ludzi w krótkim czasie przeczytało szokujący artykuł. Czy taka informacja wpłynie na dobre relacje zwykłych obywateli Rosji i Polski, którzy stronią od wielkiej polityki, którzy chcą żyć w zgodzie? 

Kaliningradzki portal opisuje incydent, do którego miało dojść pod jedną z aptek w Braniewie. Polak w BWM miał zwyzywać Rosjankę, która przyjechała z matką na zakupy, i opluć ją przez opuszczoną szybę auta: „Stara k…! Wracaj do swojej Rosji”.

Jak podaje rosyjski serwis informacyjny, bohaterka artykułu nigdy wcześniej nie spotkała się z niechęcią wobec niej i jej znajomych, którzy często odwiedzają Polskę. Snuje domysł, że przyczyną takiego zachowania obywatela RP są ostatnie wydarzenia związane z Ukrainą oraz to, że Polacy „od zawsze” nie lubią Rosjan.

reklama

Komentarze, które znalazły się pod artykułem na klops.ru, nie napawają optymizmem – delikatnie mówiąc: wieją chłodem. Jednak pomiędzy nimi pojawiają się głosy rozsądku, które próbują załagodzić „burzę”. Informacja o incydencie – prawdziwa czy nie – nie powinna wpływać na całokształt relacji polsko-rosyjskich. Jeden Polak nie odzwierciedla całego społeczeństwa RP, które jest niezwykle zróżnicowane. Zwykli ludzie powinni żyć w przyjaźni. A co na ten temat sądzą sami Polacy?

Czytaj też:  Rusza proces sędziego oskarżonego o jazdę po pijanemu

Informacja z klops.ru znalazła się na jednym z polskich portali o zabarwieniu narodowościowym. Tam z kolei autor tekstu sugeruje odbiorcy, że opisywany incydent jest prowokacją Rosji. Komentarze pod publikacją są oczywiście różne. Pojawiają się wypowiedzi, które nie nawołują do nienawiści, niektórzy nazywają Rosjan przyjaciółmi. – Lubię Rosjan, lubię ten naród, mam tam kilku dobrych przyjaciół – pisze jeden z komentujących. – Oni są tacy jak my. Świat wielkiej polityki nie powinien rzutować na relacje tych dwóch narodów. Jesteśmy sąsiadami i musimy się szanować nawzajem. Tylko tak możemy coś razem zbudować. Nie niszczmy tej przyjaźni, na którą tak długo pracowaliśmy. Żyjmy w zgodzie i kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Niech uprzedzenia nie stoją między nami, niech incydenty nas nie dzielą.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama