7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Weekend na drogach: osiem wypadków, dwie ofiary śmiertelne

OlsztynWeekend na drogach: osiem wypadków, dwie ofiary śmiertelne

W weekend na drogach Warmii i Mazur doszło do 8 wypadków, w wyniku których dwie osoby zginęły, a osiem zostało rannych. W gronie poszkodowanych byli piesi i rowerzyści, którzy nie mieli elementów odblaskowych.

reklama

Ryn, powiat giżycki

Giżyccy policjanci pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Ryn – Mleczkowo. Kierujący peugeot boxer obywatel Estonii potrącił pieszego, na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem, jadąc drogą nr W – 642, potrącił idącego lewą stroną jezdni mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń ciała pieszy zmarł na miejscu. 18-letni kierowca był trzeźwy. Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie. Do wyjaśnienia zatrzymano obywatela Estonii. Po wykonaniu z nim czynności procesowych18-latek został zwolniony.

reklama

Dąbrowy, powiat szczycieński

W piątek około godziny 19.00 na trasie Dąbrowy – Myszyniec kierujący dostawczym peugeotem na prostym odcinku drogi uderzył w rowerzystę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rower był nieoświetlony. Zarówno 30-letni kierowca auta, jak i rowerzysta byli trzeźwi. 55-latek z otarciami naskórka został w szpitalu na obserwacji.

reklama

Pasłęk, powiat elbląski

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 9.00 na drodze gruntowej pomiędzy miejscowościami Kronin a Tulno w okolicach Pasłęka. W wypadku zginął 33-letni kierowca wózka widłowego. Przyczyny zdarzenia wyjaśni policyjne postępowanie.

Sytuacja miała miejsce na drodze gruntowej prowadzącej do miejscowości Tulno. To nią właśnie poruszał się wózkiem widłowym 33-letni mężczyzna. Najprawdopodobniej podczas jazdy zjechał nieco ze środka drogi w jej uskok. Doprowadziło to do przewrócenia się pojazdu na bok. 33-latek został nim przygnieciony i zginął na miejscu. Wózek widłowy nie posiadał zabudowanej kabiny kierowcy, co spowodowało, że kierujący nim mężczyzna po prostu wypadł z pojazdu. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z Pasłęka oraz prokurator, który zdecydował o sekcji zwłok poszkodowanego. Policjanci badają okoliczności tego zdarzenia.

Snopki, powiat piski

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 14.00 w miejscowości Snopki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37-letni Krzysztof J. mieszkaniec Ełku, kierując samochodem osobowym marki Nissan Murano nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Daf. Kierowca samochodu osobowego z licznymi obrażeniami trafił do piskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Jonkowo, Biskupiec, powiat olsztyński

Kierowcom dała się we znaki sobotnia zmiana pogody. O wielkim szczęściu mogą mówić dwaj mężczyźni, na których auta runęły drzewa. Kierowcy nie odnieśli obrażeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 12:00 na trasie Łomy – Jonkowo. Na kierującego fordem na prostym odcinku drogi spadło drzewo uszkadzając tył samochodu. 54-letni mężczyzna podróżujący swoim autem wyszedł z tego zdarzenia cały i zdrowy.

Z kolei około godziny 13.00 na trasie Wygój – Stryjewo na drodze wśród lasu na vw spadł konar drzewa uszkadzając szybę czołowa pojazdu, dach oraz pokrywę komory silnika. Także w tym przypadku 49-letni kierujący nie odniósł żadnych obrażeń.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia