10 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Prokuratura nie ma zastrzeżeń do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego i odrzuca zarzuty posła PIS

OlsztynProkuratura nie ma zastrzeżeń do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego i odrzuca zarzuty posła...

Prokuratura odrzuciła zastrzeżenia Jerzego Szmita, które dotyczyły ubiegłorocznej edycji OBO.

reklama

Poseł Jerzy Szmit (PIS) złożył w lutym zawiadomienie do prokuratury dotyczące rzekomych nieprawidłowości wokół Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zarzuty dotyczyły fałszerstwa dokumentów, posługiwaniu się cudzymi dokumentami, oszustwa w stosunku do mienia znacznych rozmiarów, polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez gminę Olsztyn oraz nadużycia władzy.
W poniedziałek Piotr Grzymowicz na swoim blogu poinformował, że zarzuty zostały oddalone przez prokuraturę.

– Równie pozytywna informacja dotarła z Prokuratury Rejonowej w Olsztynie, która umorzyła śledztwo w sprawie ubiegłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zawiadomienie do prokuratury złożył poseł Jerzy Szmit – ten sam, który skutecznym donosem uniemożliwił przyznanie Olsztynowi nagrody Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Supersamorząd 2013  w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”

reklama

Dwa tygodnie temu minął termin składania wniosków do tegorocznej edycji OBO. Mieszkańcy zgłosili łącznie 194 wnioski. Po pierwszej weryfikacji projekty trafią pod głosowanie mieszkańców i to oni zadecydują, które otrzymają wsparcie w ramach OBO. Dzięki decyzji prokuratury pracownicy Biura Dialogu Obywatelskiego będą mogli w spokoju pracować nad weryfikacją wniosków.

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia