5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

16 chętnych aby dostarczać paliwo alternatywne do planowanej Elektrociepłowni Olsztyn

Olsztyn16 chętnych aby dostarczać paliwo alternatywne do planowanej Elektrociepłowni Olsztyn

16 firm zgłosiło swój akces o dopuszczenie do udziału w postępowaniu dostawy paliwa alternatywnego do planowanej Elektrociepłowni Olsztyn.

reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie ogłosiło postępowanie dotyczące zapewnienia dostaw paliwa alternatywnego do planowanej Elektrociepłowni Olsztyn. Ogółem wpłynęło 16 wniosków.

Przetarg na dostawy paliwa alternatywnego związany jest z prowadzonym postępowaniem „Wybór partnera prywatnego w celu świadczenia dostaw ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej”, w ramach którego planowana jest budowa nowej elektrociepłowni w Olsztynie. Elektrociepłownia (Zakład Energetycznego Wykorzystania Odpadów) wytwarzać będzie ciepło i energię elektryczną z paliwa alternatywnego, które powstaje w wyniku przetworzenia odpadów komunalnych.

reklama

Po konsultacjach z zainteresowanymi zostanie ogłoszony przetarg a dopuszczeni do niego wykonawcy złożą oferty. Kontrakt miałby trwać pięć lat i zagwarantować MPEC-owi co najmniej 85-100 tys. ton paliwa rocznie. Pierwsze dostawy miałyby ruszyć w 2019 roku, kiedy nowa elektrociepłownia będzie już uruchomiona.

red

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia