22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Policjant uratował życie sześciolatkowi

OlsztynPolicjant uratował życie sześciolatkowi

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, spędzając czas wolny na plaży, uratował 6-latka, który zadławił się cukierkiem. Chłopiec żyje dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariusza. 

reklama

W poniedziałek funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wypoczywał po pracy na plaży Słoneczna Polana. W pewnym momencie policjant usłyszał przeraźliwy krzyk kobiety wołającej o pomoc. Funkcjonariusz podbiegł do niej i dostrzegł chłopca, który był siny i nie mógł oddychać. Z relacji matki wynikało, że 6-latek jadł żelowe cukierki i zadławił się słodyczami.

Zdenerwowana matka próbowała nieskutecznie wyjąć z przełyku syna cukierek.

reklama

Policjant przystąpił do czynności ratowniczych: oparł klatkę piersiową dziecka na swojej lewej dłoni, a prawą zadał kilka uderzeń w plecy chłopca. Po około 30 sekundach z ust chłopca wypadł cukierek, a dziecko zaczęło normalnie oddychać. Kiedy stan chłopca był już dobry policjant polecił matce udać się z dzieckiem do lekarza.

Jak dodaje policja niepokojący jest jednak fakt, że na plaży było kilkanaście osób, które z pewnością słyszały wołanie o pomoc, a nikt nie zdecydował się udzielić pomocy.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane