fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Uwaga na suplement diety! Sanepid ostrzega przed MMS

reklama

Miracle Mineral Solution (Miracle Mineral Supplement, MMS) – preparat sprzedawany jako suplement diety – jest niebezpieczny! Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie ostrzega: „produkt stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka”. 

Produkt z łatwością można nabyć przez Internet, m.in. w serwisie allegro.pl. Sprzedawany jest jako środek mineralny, wzmacniający system immunologiczny organizmu. Według informacji zawartych na opakowaniu, środek pomaga zwalczać wiele chorób, m.in. HIV, gruźlicę, zapalenie wątroby czy nowotwory.

Zupełnie innego zdania jest Światowa Organizacja Zdrowia. Według niej, produkt może być przeznaczony do dezynfekcji i uzdatniania wody pitnej, a nie do spożycia przez ludzi. Preparat może powodować wymioty i biegunkę prowadzące do odwodnienia, bóle brzucha i pieczenie w gardle, a także hemolizę (rozpad krwinek czerwonych) i ostrą niewydolność nerek  W ośmiu krajach (Australia, Belgia, Kanada, Czechy, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania i USA ) odnotowano negatywne skutki spożycia MMS. W niektórych przypadkach mogło dojść do poważnego zagrożenia życia.

Czytaj też:  Niecodzienne nagranie! Zarejestrowano starcie wilka z jeleniem
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama