fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Dziury i pęknięcia, czyli drogi w Olsztynie po odwilży

OlsztynDziury i pęknięcia, czyli drogi w Olsztynie po odwilży

Ponad 250 ton asfaltu – tyle do tej pory zużyto, aby załatać dziury na olsztyńskich drogach. Zima jeszcze się nie skończyła, a już jest co naprawiać. Jak zatem jeździć, aby dojechać do celu bez straty koła czy podwozia?

reklama

Jak informuje bezpieczny.olsztyn.eu, najlepiej omijać dziury i większe pęknięcia w jezdni, ale tak, by nie spowodować wypadku. Jeśli takiej możliwości nie ma, należy maksymalnie zwolnić i tuż przed dziurą zdjąć nogę z hamulca. Odciążymy w ten sposób przód auta.

Pamiętajmy, aby po drogach „z wybojami” jeździć na wyprostowanych kołach, zapewni to mniejsze obciążenie układu kierowniczego auta. Jeśli dziura znajduje się na łuku lub zakręcie i nie mam możliwości jej ominięcia, powinniśmy na nią najechać od wewnętrznej strony łuku.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji