fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Baza żeglarska jednak powstanie?

DziałdowoBaza żeglarska jednak powstanie?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn przegrał rywalizację o dotacje unijna z Elblągiem. Pojawiła się jednak nadzieja na sfinansowanie budowy bazy żeglarskiej – Działdowo zwróciło środki unijne przeznaczone na budowę parku wodnego na konto Urzędu Marszałkowskiego.

Działdowo zwróciło na konto Urzędu Marszałkowskiego dotację, która przeznaczona była na budowę w tym mieście basenu. Wykonawca inwestycji budowy parku wodnego miał duże opóźnienia w realizacji projektu, w związku z czym burmistrz Działdowa zrezygnował z tego projektu.Basen miał powstać ze środków unijnych na lata 2007-2013. 16,5 miliona złotych zostanie rozdysponowane między Olsztynem i Morągiem. Olsztyński ratusz liczy na to, że z tych środków sfinansuje budowę bazy żeglarskiej.

Olsztyński projekt wspierany jest przez żeglarzy: Karola Jabłońskiego, Adama Liszkiewicza oraz Rafała Szukiela. Przewiduje m.in. realizację i budowę:

Posłowie: budowa zapory na granicy z Rosja to działanie prewencyjne

• całorocznego obiektu szkoleniowego i rekreacyjnego – wielofunkcyjnego budynku ośrodka centrum żeglarstwa wodnego i lodowego (w obiekcie sala konferencyjna, szkoleniowa, administracyjno-techniczne, siłownia, sauna, pomieszczenia odnowy biologicznej itd.),

• całorocznego hangaru z wypożyczalnią sprzętu i warsztatem szkutniczym,

• urządzeń obsługi sprzętu pływającego (pomosty)- możliwość odbioru nieczystości, poboru wody i energii elektr. przez jednostki pływające,

• plaży z kąpieliskiem i zapleczem techniczno-sanitarnym,

• placu rekreacyjnego (plac gier i urządzeń sportowo-rekreacyjnych),

• boisko do siatkówki plażowej oraz wielofunkcyjne do różnych gier.

Przedsięwzięcie będzie polegało na budowie ośrodka rekreacji wodnej wkomponowanego w skarpę brzegu jeziora i w części przykrytego ziemią; hangaru z małym warsztatem szkutniczym do niewielkich napraw serwisowych sprzętu pływającego; pływających pomostów cumowniczych na 120 miejsc i centralnego pomostu rekreacyjnego. Realizacja obiektów poprzedzona będzie wyburzeniem istniejącego hangaru, domków campingowych i budynku socjalnego, rozbiórką placów i schodów betonowych oraz likwidacją części pomostów.

Bosak w Olsztynie o niskiej dzietności: rząd zrobił niewiele, by ten kryzys na serio rozwiązać
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze