17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Nie daj się wkręcić! To żadna promocja!

OlsztynNie daj się wkręcić! To żadna promocja!

“Tniemy ceny”, “totalna wyprzedaż”, “likwidacja kolekcji”, “30%”, “50%”, ba, nawet “80% taniej” – nic tylko brać! Tylko jak kupować, żeby naprawdę skorzystać, a nie stracić? Przypominamy i radzimy.

reklama

Nie dajmy się zwariować

Sklepy zasypują nas promocjami, z daleka uderzają hasłami, plakatami i banerami. Tu 3 za 2, tam 2 za 1, jednym słowem: „gratisów” masa. Sklepom zależy na jak największej sprzedaży i jak największej ilości tzw. „sztuk na paragon”. Często po prostu chcą pozbyć się starych produktów, bo np. kończy im się termin ważności. Korzystając z tego typu ofert zwracajmy uwagę na ceny wyjściowe, przeliczajmy cenę na kilogramy i sprawdzajmy czy gratis rzeczywiście „kosztuje” zero złotych, i czy aby na pewno potrzebujemy trzech takich samych rzeczy.

reklama

Kupuj z listą

Zakupy to także muzyka, uśmiechnięte buzie, zgrabne panie na plakatach. Cała ta marketingowa otoczka jest  po to, aby obudzić w nas potrzebę wyglądania i posiadania. Jak zatem kupować z głową? Pani Halina, gospodyni domowa z Olsztyna ma prosty sposób. – Robię listę zakupów i się jej trzymam – mówi kobieta. – Mam wtedy pewność, że kupię to czego naprawdę potrzebuję.

Kupuj z głową

reklama

Zanim zdecydujemy się na jakiś zakup, sprawdźmy ofertę różnych sklepów. Często różnice pomiędzy tymi samymi produktami są ogromne. Pamiętajmy o tym zwłaszcza przy zakupie drogich artykułów. – Kiedyś przepłaciłem 120 zł – ostrzega Paweł, student matematyki. – Bolało. Od tamtej pory wolę stracić więcej czasu niż pieniędzy – kończy. Ponadto pamiętajmy, że nie wszystko można zwrócić.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia