fbpx
17 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nie daj się wkręcić! To żadna promocja!

OlsztynNie daj się wkręcić! To żadna promocja!

“Tniemy ceny”, “totalna wyprzedaż”, “likwidacja kolekcji”, “30%”, “50%”, ba, nawet “80% taniej” – nic tylko brać! Tylko jak kupować, żeby naprawdę skorzystać, a nie stracić? Przypominamy i radzimy.

reklama

Nie dajmy się zwariować

Sklepy zasypują nas promocjami, z daleka uderzają hasłami, plakatami i banerami. Tu 3 za 2, tam 2 za 1, jednym słowem: „gratisów” masa. Sklepom zależy na jak największej sprzedaży i jak największej ilości tzw. „sztuk na paragon”. Często po prostu chcą pozbyć się starych produktów, bo np. kończy im się termin ważności. Korzystając z tego typu ofert zwracajmy uwagę na ceny wyjściowe, przeliczajmy cenę na kilogramy i sprawdzajmy czy gratis rzeczywiście „kosztuje” zero złotych, i czy aby na pewno potrzebujemy trzech takich samych rzeczy.

reklama

Kupuj z listą

Zakupy to także muzyka, uśmiechnięte buzie, zgrabne panie na plakatach. Cała ta marketingowa otoczka jest  po to, aby obudzić w nas potrzebę wyglądania i posiadania. Jak zatem kupować z głową? Pani Halina, gospodyni domowa z Olsztyna ma prosty sposób. – Robię listę zakupów i się jej trzymam – mówi kobieta. – Mam wtedy pewność, że kupię to czego naprawdę potrzebuję.

reklama

Kupuj z głową

Zanim zdecydujemy się na jakiś zakup, sprawdźmy ofertę różnych sklepów. Często różnice pomiędzy tymi samymi produktami są ogromne. Pamiętajmy o tym zwłaszcza przy zakupie drogich artykułów. – Kiedyś przepłaciłem 120 zł – ostrzega Paweł, student matematyki. – Bolało. Od tamtej pory wolę stracić więcej czasu niż pieniędzy – kończy. Ponadto pamiętajmy, że nie wszystko można zwrócić.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia