fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn miastem bez serca? Nie lubią Walentynek, bo…

OlsztynOlsztyn miastem bez serca? Nie lubią Walentynek, bo…

Cukierkowa tandeta, czy prawdziwe święto zakochanych? W Olsztynie jedni nie mogą się doczekać 14 lutego, inny nienawidzą tego dnia. Skąd te rozbieżności?

reklama

Wiele par z niecierpliwością czeka na Walentynki. Możliwość wręczenia ukochanej osobie jakiegoś drobiazgu staje się czymś niezwykle doniosłym – przynajmniej dla samych zainteresowanych. – Nie rozumiem, dlaczego ludzie przeklinają ten dzień? – zastanawia się Justyna. – Co w tym złego, że dla kogoś jest to ważne święto? Zazdroszczą?

– Co myślę o Walentynkach? – pyta retorycznie Krzysiek. – To wszechobecny różowy kicz, na którym ktoś zarabia i nic więcej. Luty to najgorszy handlowy miesiąc, dlatego wymyślono Walentynki; to amerykańskie święto, pod którym kryje się jedynie chęć zysku.

reklama

– Festiwal tandety i papierowej miłości – pisze na jednym z for Singielka. – Po co się tak obnosić z tym zakochaniem? Raz się kogoś kocha, raz nie, raz się jest kochanym, innym razem – już nie. Wielkie mi co.

Są też pary, które nie przykładają wielkiej wagi do tego święta. Tego dnia nic sobie nie wręczają, nie zachowują się jakoś inaczej wobec siebie nawzajem. – Okazywać miłość trzeba każdego dnia, a nie tylko raz w roku – kwitują Marta i Grzegorz.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia