fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Szukasz wymówek? Wstydź się! To twój pies zrobił…

reklama

Zaraz przyjdzie wiosna, śnieg całkowicie się rozpuści i ujrzymy wątpliwe piękno miejskich przestrzeni usianych psimi „przebiśniegami”. Slalom gigant w Soczi to pikuś przy tym z czym muszą się zmagać olsztynianie…

Chcesz pójść skrótem między blokami, w miejscu, gdzie nie ma chodnika? Pamiętaj, że ryzykujesz zdrowie psychiczne i nadszarpnięcie estetycznej strony buta. „Mina poślizgowa” nie prezentuje się jakoś szczególnie, a ofiarę frustruje jej obecność pod podeszwą. – Wyłażą z tymi psami, nie sprzątają, a potem mamy to co mamy na podwórkach czy placach zabaw – mówi Weronika. – Po psie trzeba sprzątać! – kwituje.

Jednak miłośnicy psów często szukają wymówek, aby po swoim pupilu nie sprzątać. Jedną z nich jest brak pojemników na psie odchody. – No gdzie mamy je wyrzucać? – pisze na forum Wojtek. – Do śmietnika? Najpierw niech zapewnią miejsce do utylizacji tych odpadów, a dopiero potem wsadzają mandaty.

reklama

Kolejny argument to czas rozkładu foliowej torebki. – Plastikowa torebka rozkłada się kilkaset lat, a psia kupa maksymalnie tydzień – odpiera atak Agnieszka, mieszkanka blokowisk przy ul. Dworcowej. – Wszyscy chcą być „eko”, no to bądźmy! Wspierajmy naturalne nawożenie trawników.

Czytaj też:  Pijany kierowca chciał wjechać BMW do monopolowego? Na drodze stanęło mu drzewo

– Po pierwsze: nie sprzątam po swoim psie, bo to obrzydliwe – mówi Magda z Jarot. – Po drugie: w mieście są od utrzymywania porządku specjalne służby, niech więc tym się zajmują. W końcu co roku płacę podatek od psa.

– Ja z kolei wstydzę się brać „to” do ręki – pisze Grzesiek. – U mnie na osiedlu sensację wzbudza osoba, która podnosi odchody po swoim psie. Jako społeczeństwo jeszcze do czegoś takiego nie dojrzeliśmy mentalnie.

– Prawda jest taka – pisze Wiktor – że jeśli nie chcesz rzeczywiście się wstydzić, to sprzątnij, a nie szukaj wymówek.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama