fbpx
18 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szukasz wymówek? Wstydź się! To twój pies zrobił…

OlsztynSzukasz wymówek? Wstydź się! To twój pies zrobił…

Zaraz przyjdzie wiosna, śnieg całkowicie się rozpuści i ujrzymy wątpliwe piękno miejskich przestrzeni usianych psimi „przebiśniegami”. Slalom gigant w Soczi to pikuś przy tym z czym muszą się zmagać olsztynianie…

reklama

Chcesz pójść skrótem między blokami, w miejscu, gdzie nie ma chodnika? Pamiętaj, że ryzykujesz zdrowie psychiczne i nadszarpnięcie estetycznej strony buta. „Mina poślizgowa” nie prezentuje się jakoś szczególnie, a ofiarę frustruje jej obecność pod podeszwą. – Wyłażą z tymi psami, nie sprzątają, a potem mamy to co mamy na podwórkach czy placach zabaw – mówi Weronika. – Po psie trzeba sprzątać! – kwituje.

Jednak miłośnicy psów często szukają wymówek, aby po swoim pupilu nie sprzątać. Jedną z nich jest brak pojemników na psie odchody. – No gdzie mamy je wyrzucać? – pisze na forum Wojtek. – Do śmietnika? Najpierw niech zapewnią miejsce do utylizacji tych odpadów, a dopiero potem wsadzają mandaty.

reklama

Kolejny argument to czas rozkładu foliowej torebki. – Plastikowa torebka rozkłada się kilkaset lat, a psia kupa maksymalnie tydzień – odpiera atak Agnieszka, mieszkanka blokowisk przy ul. Dworcowej. – Wszyscy chcą być „eko”, no to bądźmy! Wspierajmy naturalne nawożenie trawników.

– Po pierwsze: nie sprzątam po swoim psie, bo to obrzydliwe – mówi Magda z Jarot. – Po drugie: w mieście są od utrzymywania porządku specjalne służby, niech więc tym się zajmują. W końcu co roku płacę podatek od psa.

reklama

– Ja z kolei wstydzę się brać „to” do ręki – pisze Grzesiek. – U mnie na osiedlu sensację wzbudza osoba, która podnosi odchody po swoim psie. Jako społeczeństwo jeszcze do czegoś takiego nie dojrzeliśmy mentalnie.

– Prawda jest taka – pisze Wiktor – że jeśli nie chcesz rzeczywiście się wstydzić, to sprzątnij, a nie szukaj wymówek.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Daga
13 lipca 2014 19:18

ja sprzątam po moim psie i nie spadła mi korona z głowy.
Wiele obrzydliwych rzeczy robimy w życiu. Dla mnie na przykład bardziej obrzydliwe jest trzymanie surowego mięsa podczas przygotowywania np obiadu.
Problemem jest brak bezpłatnych worków na odchody!

Polecane
Ogłoszenia