fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Linia nr 15 zostanie zlikwidowana

OlsztynLinia nr 15 zostanie zlikwidowana

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Poranny ścisk w „piętnastce” już niedługo będzie tylko wspomnieniem. Najpopularniejsza linia w mieście zniknie z ulic. 

Linia nr 15 to najpopularniejsza i jednocześnie najdroższa linia autobusowa w Olsztynie. Codziennie jeżdżą nią mieszkańcy Jarot. Kiedy spojrzymy na plan Olsztyna, to zauważymy, że trasa „piętnastki” jest zbyt długa. Logicznym rozwiązaniem byłoby puszczenie autobusów al. gen. W. Sikorskiego. Problem rozwiążą tramwaje.

Pojawienie się tramwajów wymusi na ZDZiT zmianę organizacji ruchu w całym mieście. Obecnie mamy 33 linie autobusowe. Zniknie siedem linii autobusowych – 2, 15,21, 22, 24, 25, 34, przestaną kursować autobusy jadące Al. Gen. Sikorskiego Po pojawieniu się tramwajów będzie 29 linii autobusowych i trzy tramwajowe.

Pasażerowie korzystający dotąd z „piętnastki” będą mogli korzystać z tramwajów, lub linii 26 i 17.

Aleja Piłsudskiego z trambuspasami, a ruch zostanie ograniczony do 30 km/h

Oprócz pojawienia się tramwajów zniknięcie „piętnastki” będzie największą zmianą w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Dla mieszkańców miasta, studentów, absolwentów jest to kultowa linia, która kojarzy się z czasami studiowania, Kortowiadami i wyprawami na imprezy. Jeszcze parę lat temu na tej trasie kursowały stare ikarusy, które trzeszczały na każdym zakręcie. Ostatni kurs „piętnastki” będzie dużym wydarzeniem dla wielu osób.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze