2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Linia nr 15 zostanie zlikwidowana

OlsztynLinia nr 15 zostanie zlikwidowana

Poranny ścisk w “piętnastce” już niedługo będzie tylko wspomnieniem. Najpopularniejsza linia w mieście zniknie z ulic. 

reklama

Linia nr 15 to najpopularniejsza i jednocześnie najdroższa linia autobusowa w Olsztynie. Codziennie jeżdżą nią mieszkańcy Jarot. Kiedy spojrzymy na plan Olsztyna, to zauważymy, że trasa “piętnastki” jest zbyt długa. Logicznym rozwiązaniem byłoby puszczenie autobusów al. gen. W. Sikorskiego. Problem rozwiążą tramwaje.

Pojawienie się tramwajów wymusi na ZDZiT zmianę organizacji ruchu w całym mieście. Obecnie mamy 33 linie autobusowe. Zniknie siedem linii autobusowych – 2, 15,21, 22, 24, 25, 34, przestaną kursować autobusy jadące Al. Gen. Sikorskiego Po pojawieniu się tramwajów będzie 29 linii autobusowych i trzy tramwajowe.

reklama

Pasażerowie korzystający dotąd z “piętnastki” będą mogli korzystać z tramwajów, lub linii 26 i 17.

Oprócz pojawienia się tramwajów zniknięcie “piętnastki” będzie największą zmianą w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Dla mieszkańców miasta, studentów, absolwentów jest to kultowa linia, która kojarzy się z czasami studiowania, Kortowiadami i wyprawami na imprezy. Jeszcze parę lat temu na tej trasie kursowały stare ikarusy, które trzeszczały na każdym zakręcie. Ostatni kurs “piętnastki” będzie dużym wydarzeniem dla wielu osób.

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia