18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Na operacje w nowym bloku Szpitala Wojewódzkiego jeszcze poczekamy

OlsztynNa operacje w nowym bloku Szpitala Wojewódzkiego jeszcze poczekamy
Kłopoty z parą technologiczną w centralnej sterylizatorni i rurociągiem biegnącym pod ul. Obiegową są przyczyną opóźniającego się otwarcia nowego bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze operacje odbędą się 10 lutego, choć dyrektor szpitala zapewniała, że odbędą się już w grudniu.
– Niestety awaria przy doprowadzaniu pary do centralnej sterylizatorni uniemożliwiła wcześniejsze otwarcie – mówi Elżbieta Majchrzak-Kłokocka z Dział Zarządzania, Marketingu i Promocji Szpitala. – Prócz tego wszyscy pracownicy, którzy przechodzą na nowe stanowiska muszą odbyć niezbędne szkolenie, pozostał też do przeniesienia dział techniczny.
Przypomnijmy. Po trzech latach realizacji, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie zakończył rozbudował istniejące skrzydło głównego budynku szpitalnego na potrzeby bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni. Inwestycja pochłonęła 68 mln zł. W nowym skrzydle Szpitala znajduje się nowoczesny blok operacyjny, składający się z 12 sal operacyjnych, sal wprowadzeń do znieczuleń pacjentów, jak również z sali wybudzeń na 17 stanowisk, w tym dwóch izolatek, dla pacjentów septycznych.
Dzięki nowoczesnemu blokowi operacyjnemu specjaliści lepiej wykorzystają swoje umiejętności, chociażby ze względu na fakt, iż bez pośpiechu będą mogli wykonać nawet najbardziej czasochłonne zabiegi, czy rozwijać swoje umiejętności np. w chirurgii małoinwazyjnej. Z większą swobodą będą mogli także planować nowe typy operacji, np. endoskopowe, videoskopowe, czy procedury wysokospecjalistyczne z zakresu transplantologii.
Nowy obiekt umożliwi także prostszą i bezpieczniejszą obsługę anestezjologiczną pacjentów. Wszystkie sale operacyjne wyposażone zostały w sale przygotowawcze. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania w danym dniu na zabieg, co poprawi komfort pacjentów, bo samo oczekiwanie na operację jest jednym z bardziej stresujących momentów w okresie okołooperacyjnym.
W skrzydle znalazła się centralna sterylizatornia wyposażona w sprzęt, umożliwiający zastosowanie nowoczesnych metod i technik sterylizacji parowej, plazmowej, jak również tlenkiem etylenu.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane