fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Podziemne przejście na Zatorze zalane [WIDEO]

reklama

Zalane przejście łączące Zatorze z centrum Olsztyna, to wynik ulewy i braku kanalizacji deszczowej. 

Przyczyną zalania był brak kanalizacji deszczowej

Wczorajsze (08.01.) intensywne opady deszczu sprawiły niemiłą niespodziankę mieszkańcom Olsztyna, którzy chcieli skorzystać z podziemnego przejścia łączącego ul. 1 Maja z al. Wojska Polskiego. Tunel został zalany przez deszczówkę i przejście bez przemoczenia butów nie było możliwe.

– Dziś zleciliśmy wypompowanie wody, która zalała przejście podziemne między ul. 1 Maja i al. Wojska Polskiego. Prace zostały wykonane jeszcze przed południem. Przejście niestety jest zalewane po bardziej intensywnych opadach. Przyczyną tego jest brak kanalizacji deszczowej w tej części ulicy. Kontaktowaliśmy się z Wydziałem Inwestycji Miejskich w sprawie budowy sieci, która by te kłopoty wyeliminowała. Takie działania są planowane przy okazji przebudowy ulicy Partyzantów – powiedział Paweł Pliszka, rzecznik prasowy Zarząd Dróg Transportu i Zieleni.

Przebudowa ul. Partyzantów wciąż jest w fazie konsultacji społecznych. Mieszkańcy korzystający z przejścia w trakcie intensywnych opadów skazani będą na potoki deszczówki spływające do tunelu.

Czytaj też:  Trwają inwestycje kolejowe między Olsztynem a Braniewem
reklama


tunel błoto

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama