fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Bibliotekarze ze Starego Ratusza podsumowali rok 2013

reklama

Nowoczesna biblioteka, to nie tylko książki i czasopisma. W XXI wieku to również zbiory multimedialne, dostęp do internetu, kawiarnie i workshopy. Bibliotekarze z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej podsumowują rok 2013.

Nowe książki i mnóstwo warsztatów - taki był rok 2013
Nowe książki i mnóstwo warsztatów – taki był rok 2013

W 2013 roku Stary Ratusz i inne placówki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odwiedziło prawie 210 000 osób. Nasi użytkownicy korzystali z naszych zbiorów, darmowego dostępu do Internetu, brali udział w warsztatach, spotkaniach autorskich, oglądali wystawy, zdobywali nowe umiejętności. Hitem okazały się zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone w bibliotece przez Latarników Polski Cyfrowej. Bardzo popularne są też zajęcia dla dzieci organizowane w Piątce – Bibliotece Dzieci i Młodzieży oraz w Muzotece, m.in. Dźwięki z odzysku – recyklingowe instrumenty muzyczne i Podróże Literackie.

W stosunku do roku 2012 spadła o 10 tysięcy ilość odwiedzin, ale za to więcej wzrosła ilość wypożyczanych zbiorów (z 290 tysięcy do 300 tysięcy). Biblioteka pozyskała z różnych źródeł ponad 10 000 nowych zbiorów, wśród nich poza książkami, audiobookami, płytami CD, programami komputerowymi i filmami również książkę cyfrową dostępną na platformie libra.ibuk.pl.

Czytaj też:  Rekord zakażeń koronawirusem!
reklama

W 2013 r. zorganizowaliśmy o wiele więcej wydarzeń dla naszych użytkowników – liczba wystaw i spotkań autorskich pozostała bez zmian, odbyło się natomiast o wiele więcej spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, warsztatów dla osób starszych oraz spotkań grup zainteresowań (dyskusyjny klub książki, pokazy filmowe, spotkania klubu podróżniczego czy miłośników fotografii). Biblioteka zmienia się w miejsce, w którym z książką można zdobyć nowe umiejętności i spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wiele z tych spotkań zorganizowano z inicjatywy i przy aktywnym udziale samych czytelników.

 Źródło: komunikat prasowy WBP w Olsztynie

infografika Wojewódzka Biblioteka Publiczna

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama