fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Zaplanuj wolne z Kurierem

reklama

Wystarczy kalendarz, trochę urlopu i można spokojnie zacząć planować długie weekendy w 2014 roku. Dla leniwych mamy podpowiedź. 

wakacje
Polacy uwielbiają długie weekendy

Długie weekendy to polska tradycja. W 2014 roku również ich nie zabraknie. Pierwszy dla wielu może już trwa. W poniedziałek 6 stycznia przypada święto Trzech Króli. Jeżeli ktoś zdecydował się na wzięcie wolnego po Nowym Roku, to przedłużył noworoczne urlopowanie do sześciu dni. Najlepsi planiści mogli połączyć wolne w jeden bożonarodzeniowo-noworoczny blok urlopowy. Wystarczyło wziąć wolne 27 i 30 grudnia. Wtedy długi weekend mógł trwać nawet 15 dni.

Kolejna możliwość dłuższego wypoczynku będzie dopiero w trakcie Wielkanocy, która przypada 20 i 21 kwietnia. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wzięcie ośmiu dni urlopu, to uda się spiąć Wielkanoc z majówką, co da nam 16 dni wolnego.

reklama

Miesiące wakacyjne nie będą obfitować w możliwości wolnego. Boże Ciało przypada w tym roku 19 czerwca. Jeżeli weźmiemy wolne 20 czerwca, to będzie można wypocząć cztery dni. Kolejna możliwość wydłużonego wolnego będzie 15 sierpnia, który przypada na piątek – czyli będziemy mieli trzy dni ustawowego wypoczynku.

Czytaj też:  Nie płacił alimentów. Został złapany na przejściu granicznym

Święto Niepodległości w 2014 roku będzie we wtorek – czyli wystarczy wysupłać jeden dzień urlopu na poniedziałek i mamy czterodniowy jesienny weekend.

A już za niecały rok znowu Boże Narodzenie. Osiem dni urlopu i będzie można znowu wypocząć do 6 stycznia 2015.

Nie pozostaje nic innego, niż sprawdzić ile mamy niewykorzystanego urlopu i zacząć planować.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama