fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Kolejny pomysł na Koszary Dragonów

reklama
koszary mini
Spotkanie założycielskie ma odbyć się 11 stycznie 2014 roku w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Tarasa Szewczenki 1.

Czy tym razem zmienić się coś w sprawie Koszarów Dragonów? Społecznicy mają nowy pomysł na negocjacje z miastem.

Koszary Dragonów, to niekończąca się historia sporu między artystami, magistratem, developerami i mnóstwo pomysłów na zagospodarowanie tej atrakcyjnej dla wszystkich przestrzeni w Olsztynie. Tym razem pojawiła się inicjatywa, która ma stworzyć Federacje Organizacji Pozarządowych na Rzecz Rewitalizacji Koszar Dragonów. W poście na portalu Facebook społecznicy piszą:

– Koszary Dragonów to takie trochę zapomniane miejsce w Olsztynie, mocno zaniedbane – a jednocześnie mające dużą wartość kulturową – miejsce wymagające rewitalizacji, ale zarazem posiadające duży potencjał rozwojowy. Miejsce, które ze względu na położenie ma szansę stać się obszarem o charakterze miastotwórczym. Można tam lokalizować taki program aktywności kulturowych i gospodarczych, który będzie elementem promocji Olsztyna, np. tereny wystawienniczo-targowe, czy przestrzenie dla przemysłów kreatywnych. Jest to miejsce, które poprzez otwarte możliwości zagospodarowania, może stać się magnesem przyciągającym turystów i przede  wszystkim biznes do miasta, lub chociażby nie dopuszczającym do wyjazdów młodych, ambitnych jego mieszkańców. Uważamy, że Miasto Olsztyn, mając obszar o tak dużym potencjale rozwojowym, nie może  zmarnować szansy na jego wykorzystanie na cele użyteczne społecznie dla szerokiego grona swoich mieszkańców. Koszary Dragonów to obszar, który może łączyć różnorodne funkcje służące wszystkim olsztyniakom w zakresie kultury i rozwoju gospodarczego jak również celom mieszkaniowym.

Spotkanie założycielskie ma odbyć się 11 stycznie 2014 roku w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Tarasa

Czytaj też:  Nikodem C. bił i kopał Oliwię po głowie nawet po utracie przytomności
reklama

Szewczenki 1.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama