fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Z petardami czekamy do sylwestra!

reklama
drzwi policja
na terenie województwa obowiązuje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych, z wyjątkiem dni 31 grudnia, 1 stycznia oraz podczas imprez okolicznościowych

O zakazie używania wyrobów pirotechnicznych najwyraźniej zapomnieli mieszkańcy Dobrego Miasta. Pięciu mężczyzn odpalało petardy w miejscu publicznym. Teraz odpowiedzą za zakłócanie ładu i porządku.

Mężczyźni odpalali środki pirotechniczne pod sklepem spożywczym, po przybyciu funkcjonariuszy nie przyznali się do winy i odmówili przyjęcia mandatu. Dodatkowo jeden z mężczyzn używał wobec policjantów niecenzuralnych słów. Wobec odmowy – policjanci skierowali stosowny wniosek do sądu. Kodeks wykroczeń za zakłócenie ładu i porządku przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Przypomnijmy, zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego  z 2011r., na terenie województwa obowiązuje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych, z wyjątkiem dni 31 grudnia,  1 stycznia oraz podczas imprez okolicznościowych – po uzyskaniu zgody właściwie terytorialnego wójta, burmistrza, prezydenta.

Czytaj też:  Zarząd zawiesił banery na budynku spółdzielni za pieniądze spółdzielców
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama