12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nożem kuchennym w twarz! Oprawca ucieka z miejsca masakry

WiadomościNożem kuchennym w twarz! Oprawca ucieka z miejsca masakry
Sprawca powiedział w sądzie, że działał w akcie zemsty.

Lekarze obrażenia poszkodowanego ocenili jako ciężkie. Dwa ciosy: jeden wymierzony w twarz, drugi – ramię, mogły się skończyć dla niego śmiercią! To cud, że w ogóle uszedł z życiem.

reklama

Do zdarzenia doszło w niedzielę na terenie gminy Dywity. Pod sklepem spożywczym między 2 mężczyznami dochodzi do sprzeczki, która w mgnieniu oka przeradza się w bójkę. Nagle jeden z nich – Daniel F. (20 l.) – opuszcza miejsce bijatyki i udaje się w kierunku swojego domu, by po chwili wrócić z nożem kuchennym. Bez chwili wahania zadaje dwa ciosy: jeden skierowany w twarz, drugi – ramię. Przerażony tym co zrobił, ucieka z miejsca zdarzenia. Ofiarę z ciężkimi ranami bezzwłocznie przewieziono do szpitala.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie

Daniela F. schwytano następnego dnia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu realnie zagrażającemu życiu i zdrowiu. Nożownik złożył w tej sprawie obszerne zeznania i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak się okazało, był już w przeszłości notowany za przestępstwa kradzieży, pobicia i uszkodzenia ciała.

reklama

Sprawca powiedział w sądzie, że działał w akcie zemsty. We wtorek sąd zastosował wobec niego 3 miesiące aresztu. Kodeks karny za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu realnie zagrażającemu życiu i zdrowiu przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie