fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Nowe mieszkania komunalne w Olsztynie [GALERIA]

GalerieNowe mieszkania komunalne w Olsztynie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Były „samotniak” został gruntownie wyremontowany i czeka na nowych lokatorów. 

Blok przy ul. Kołobrzeskiej nie będzie już budynkiem socjalnym. Mieszkania otrzymają osoby, które czekają w kolejce na lokal komunalny.

 

W bloku przy ul. Kołobrzeskiej 32b będzie mogło zamieszkać 49 rodzin. Na klatkach schodowych trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, a 13 grudnia budynek zostanie oficjalnie przejęty przez Zakład Lokali i Budynków Komunalnych.

Czteropiętrowy blok wcześniej pełnił rolę budynku socjalnego. Po remoncie powiększono mieszkania i podniesiono standard lokali. Mieszkania są w pełni wykończone i w każdym jest kuchenka elektryczna.

– Cały czas remontujemy mieszkania socjalne w Olsztynie. Obecnie w Olsztynie na mieszkanie komunalne czeka aż 400 osób – powiedział Zbigniew Karpowicz, dyrektor ZLiBK

Łączny koszt remontu to prawie sześć milionów złotych, z czego prawie dwa miliony pochodziły ze środków unijnych. W ramach dotacji wyremontowano wcześniej budynek przy ul. Kołobrzeskiej 32C. Blok przy ul. Kołobrzeskiej nie będzie już budynkiem socjalnym. Mieszkania otrzymają osoby, które czekają w kolejce na lokal komunalny.

Nowe mieszkania komunalne w Olsztynie [GALERIA] Galerie, Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze