20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Powstał Plan Bioenergetyczny Powiatu Olsztyńskiego

OlsztynPowstał Plan Bioenergetyczny Powiatu Olsztyńskiego

W Olsztyńskim Starostwie odbyła się eko-konferencja.

reklama
W spotkaniu wziął udział przedstawiciel Fińskiego Badawczego Instytutu Leśnictwa.

Starostwo Powiatowe w Olsztynie oraz Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. to organizatorzy spotkania „Biomasa – Energia z Zielonych Płuc Polski – ogłoszenie Planu Bioenergetycznego”.

Konferencja odbyła się w ramach projektu „PromoBio” – Promocja regionalnych inicjatyw bioenergetycznych, programu Inteligentna Energia Europa. Miała na celu ogłoszenie Planu Bioenergetycznego oraz zaprezentowanie korzyści z jego wprowadzenia oraz stanu jego realizacji w Powiecie Olsztyńskim. Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania były: Plan Bioenergetyczny dla Powiatu Olsztyńskiego, Rynek Biomasy w regionie i krajach Europy, czy wykorzystanie biomasy na cele energetyczne w świetle regulacji krajowych.

reklama

W spotkaniu wziął udział przedstawiciel Fińskiego Badawczego Instytutu Leśnictwa, lokalni przedstawiciele władz, decydenci oraz osoby bezpośrednio zainteresowane budową nowych instalacji grzewczych na biomasę w powiecie. Zaproszeni zostali producenci i inwestorzy kotłowni biomasowych w powiecie, przedstawiciele samorządów gmin, przedstawiciele firm przetwarzających biomasę lub produkujące urządzenia spalające biomasę, stowarzyszeń i instytucji naukowych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane