fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Lotnisko w Szymanach o jeden krok bliżej

reklama

Czy port w Szymanach przyciągnie również pasażerów z Podlasia? Wszystko na to wskazuje.

szymany
Port w Szymanach to również szansa dla mieszkańców Podlasia

Marszałek Jacek Protas podpisał umowę na projekt pola wzlotów lotniska w Szymanach. Wykonawcą będzie Biuro Studiów i Projektów Lotniskowych POLCONSULT. Kontrakt przewiduje przygotowanie planów modernizacji i wydłużenie pasa startowego, koncepcję drogi kołowania i lądowiska dla śmigłowców oraz drogi dojazdowej do terminala pasażerskiego.

– To istotna chwila, ponieważ z etapu planowania przechodzimy do etapu realizacji – powiedział marszałek Protas.

Firma POLCONSULT ma swój udział w pracach na lotniskach w Gdańsku, Katowicach czy też Modlinie. Projekt ma zostać przygotowany do 7 stycznia 2014. Prace ruszą najwcześniej wiosną przyszłego roku. W grudniu natomiast ma zostać przeprowadzony przetarg na projekt terminala pasażerskiego.

reklama

Marszałek Protas podkreślał, że przez pierwsze lata działania do lotniska będzie trzeba dopłacać i wszyscy zaangażowani w projekt są tego świadomi. Szansą dla Szyman jest brak zgody na budowę portu lotniczego na Podlasiu, dzięki czemu nasze lotnisko będzie obsługiwać również pasażerów z województwa podlaskiego. Wpływ na rentowność będzie miał też system ILS, który ma przyciągnąć na Mazury loty czarterowe.

Czytaj też:  Prawie 41 proc. ankietowanych za zakończeniem sporu z UE i przyjęciem jej warunków

 

 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama