fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

24 miliony złotych na gospodarkę ściekową [GALERIA]

reklama

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację projektu porządkującego gospodarkę ściekową w Olsztynie. Koszt inwestycji to ponad 24 mln zł.

wodkan wodociągi
Ważnym elementem tego projektu jest współdziałanie gminy Dywity i gminy Olsztyn

Projekt „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Olsztyn” składa się z trzech zadań:

  • budowy budynku stacji odwadniania osadów na oczyszczalni ścieków,
  • renowacji rurociągu tłocznego z przepompowni P-10 do oczyszczalni ścieków,
  • budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Dywitach.

– Ten projekt nie oznacza końca naszych prac, bo wciąż musimy pracować nad poprawą naszej infrastruktury – mówił Wiesław Pancer, prezes PWiK. – Na 100 km kwadratowych zarządzamy 700 km sieci, oczyszczalnią ścieków, 18 hydroforniami, pięcioma stacjami uzdatniania wody.

reklama

Ważnym elementem tego projektu jest współdziałanie gminy Dywity i gminy Olsztyn. W ramach trzeciego zadania 105 osób (27 rodzin) zostanie podpiętych pod sieć sanitarną.

– Mówimy często o aglomeracji, zastanawiając się, co to jest? Teraz już wiemy, że może to być nitka wodociągów i kanalizacji, która łączy żywotne interesy mieszkańców. Dlatego kibicuję samorządom, które potrafią się porozumieć, a nie walczyć ze sobą – mówił Adam Krzyśków, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który dofinansował inwestycję z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj też:  Skandal w Olsztynie. Pojawiła się skuteczna reklama!

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przypominał, że jeszcze na początku XXI wieku Olsztyn często był karany za niewłaściwą gospodarkę wodno-ściekową. Sytuacja zaczęła się poprawiać od 2004 roku, kiedy oddano do użytku zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków. Prezydent przypomniał także, że Olsztyn czekają kolejne wyzwania związane z zagadnieniami ekologicznymi.

– To walka z narastającym hałasem w mieście, czy zanieczyszczaniem powietrza – podsumował prezydent.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama