fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Wojewoda wręczył po raz szósty statuetki Amicus Bonus [GALERIA]

reklama

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony w Polsce na mocy ustawy o pomocy społecznej. Z tej okazji już po raz szósty wojewoda nagrodził pracowników socjalnych i instytucje pomocowe.

socjalny
Zawodowo pomocą społeczną w województwie warmińsko-mazurskim zajmuje się 5620 osób.

 Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych i okazją do dostrzeżenia roli i znaczenia ich służby dla społeczeństwa. Pomoc, jaką niesie drugiemu człowiekowi pracownik socjalny, jest nie tylko ciężką pracą, ale przede wszystkim misją. Zawód pracownika socjalnego wymaga wysokich kwalifikacji i profesjonalizmu w wykonywaniu powierzonych zadań oraz wrażliwości, wyrozumiałości i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Zawodowo pomocą społeczną w województwie warmińsko-mazurskim zajmuje się 5620 osób. Są to osoby pracownicy zatrudnieni w 116 ośrodkach pomocy społecznej, 19 powiatowych centrach pomocy rodzinie, a także w 43 domach pomocy społecznej, 64 środowiskowych domach samopomocy i 50 placówkach opiekuńczo wychowawczych.

reklama

Ponadto, wsparcia i pomocy osobom potrzebującym udziela również wiele innych instytucji, w tym: dzienne domy pobytu, ośrodki interwencji kryzysowej, noclegownie, schroniska, domy dla bezdomnych, domy dla matek z małoletnimi dziećmi oraz jednostki specjalistycznego poradnictwa.

 W tym roku statuetkami Amicus Bonus wojewoda Marian Podziewski nagrodził:

Czytaj też:  Poranne przymrozki zaskoczyły kierowców. Doszło do wielu kolizji

 

 W kategorii indywidualnej:

– Jolantę Iwanicką, dyrektorkę Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie – za podejmowanie inicjatyw o nowatorskim charakterze, zaangażowanie i profesjonalizm w świadczeniu usług na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie.

W kategorii zespołowej:

– Fundację Laurentius – za wieloletnią działalność na rzecz osób wymagających wsparcia, w tym w zakresie tworzenia różnorodnych form pomocy dla osób niepełnosprawnych oraz działalność szkoleniową w sferze spraw społecznych.

Wyróżnienia i listy gratulacyjne otrzymali:

– Ewa Szerszeniewska – dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynku,

– Ludwika Załuska – kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy Filii Nr 3 w Elblągu,

– Maria Ścierańska – kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Kasztanami” w Ełku,

– Rodzinny Dom Dziecka w Grabinku,

– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prostkach,

– Małgorzata Kozioł – kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolnicy.

 

Invalid Displayed Gallery

 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama