Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
poniedziałek, 19 Sierpień, 2019
25 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

sierpień, 2019

31SIE10:0011:00Joga w Parku KusocińskiegoPark im. Janusza Kusocińskiego

Pokaż więcej wydarzeń

Pies powieszony na drzewie. Poszukiwany sprawca!

reklama

Kolejny przypadek bezmyślnego bestialstwa wobec zwierząt. Schronisko, do którego trafił uratowany pies, apeluje o pomoc w ustaleniu osoby lub osób odpowiedzialnych za znęcanie się nad czworonogiem. 

reklama

Czym Ci zawiniłem człowieku, że zaprowadziłeś mnie nad tę rzekę? Co tak strasznego uczyniłem, że związałeś mi łapy i powiesiłeś? Walczyłem ze sznurami, zdarłem skórę na łapach, mam nadwyrężone stawy, dziury w ciele… wyłem, aż ktoś usłyszał… za co???????????????????? – pytają w imieniu psa pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach.

To tam właśnie w miniony wtorek trafił 6-letni czworonóg, z którym tak okrutnie obeszli się ludzie. Pies został powieszony na znajdującym się nad rzeką drzewie, 2 km od Dobrego Miasta.

– Pies jest wymęczony, dostaje leki, kroplówki, wszystko, co trzeba – informuje na swoim profilu facebookowym schronisko, dołączając do postu zdjęcia uratowanej psiny.

Jak zapewniają pracownicy placówki w Tomarynach, sprawa została już zgłoszona na Komisariat Policji w Dobrym Mieście. Jednocześnie proszą o udostępnienie informacji o tym zdarzeniu i pomoc w odnalezieniu sprawcy/sprawców.

Wszyscy, którzy mogą pomóc w ustaleniu osoby/osób odpowiedzialnych za powieszenie psa, proszone są o kontakt z policją lub ze schroniskiem (gwarantowana anonimowość). Tel 534204420.

Post znajdziesz TUTAJ.

Fot. www.facebook.com/SchroniskoBiesal

reklama
reklama

22 KOMENTARZE

 1. Okrucieństwa wobec zwierząt nadal będą się zdarzać. Powodem jest m.in.brak nieuchronności kary za takie czyny. Co z tego, że zboczonego mordercę może wykryją, skoro w wyroku dostanie niską karę grzywny i wyrok skazujący, ale w zawiasach….? Zwyrodnialcy śmieją się w twarz sądom i prokuratorom. Pokazują im środkowy palec . A problem jest naprawdę poważny. Bandyta, zwyrodnialec, który znęca się nad zwierzętami oraz posuwa się do dna okrucieństwa, jest także zagrożeniem dla człowieka. Jest on w stanie pobić, okaleczyć, zamordować każdą istotę, zarówno zwierzę jak i człowieka.

 2. Przypowieść „jak Bóg stworzył psa” – polecam. Z tej przypowieści morał jest jeden – człowiek nie wie, że to pies prosił Boga aby stworzył człowieka by nie był na ziemi sam, aby miał Przyjaciela, Towarzysza z którym spędzi swe jakby nie patrzeć krótkie życie. I co?…. Nie umiem opisać tego jakie emocje i okrutny żal towarzyszą mi jak widzę i słyszę coś takiego. Pies najwierniejszy z wiernych. Zobacz okrutny zły człowiecze co robisz. Nie krzywdź bo sam zostaniesz skrzywdzony na szczęście jeszcze o tym nie wiesz. Popatrz na zwierzęta i ucz się od nich, obserwuj i nabierz pokory. Nie ma dla ciebie ułomna istoto określenia bo na miano człowieka nie zasługujesz. To ta psina się cieszy jak wracasz, to ta psina trwa przy twoim boku nawet jak bijesz, przeklinasz i tak okrutnie krzywdzisz. Życzę ci najgorszy z najgorszych piekła za życia i po śmierci. Współczuje. Ale znajdą cie i… Popatrz w te oczy skrzywdzonej psinki. Zrób rachunek sumienia i żyj a raczej staraj się żyć. To co zrobiłeś odbije się piętnem na dalszym Twoim życiu. Zobaczysz.

 3. Powinien być jakiś cichy oddział wykonujący egzekucje wszystkim znęcającym się nad zwierzętami.
  Mogli by śmiało wykonywac karę śmierci bo z okrucieństwem oprawcy się nie czają i nie widzą problemu z przyznaniem się do tego dzięki temu była by na pewno pewność że ukarana została właściwa osoba.
  Bez sądu, po cichu, bez udziału służb, prawników – kula w łeb i po temacie. Jednego chwasta mniej.

 4. Chciałbym ich znaleźć pierwszy.
  Przywiazal bym ich lub go za nogi na gałęzi, wypierdolil i zostawił. Wiem że nie powinienem tak pisać bo policja i gazeta. Ale jestem teraz tak WKU… Że mam to w dupie.

 5. Kurwa mac bo nic innego nie przychodzi mi do glowy!!! Ja apeluje do strazy miejskiej czy jakiejkolwiek innej istytucji aby zorganizowlala przymusowe czipowanie i aby SM widzac wlasciciela z psem sprawdzala czy dany pies posiada czip za brak owego czipa kara pieniezna!!! Wtedy bedzie wiadomo do kogo nalezy zwierzak i nie bedzie problemow.

 6. Brzmiar glupoty i pychy ludzkiej mnie przeraża. Bez kitu! Bardzo chciałabym aby ktoś zechciał za działać wobec sprawcy wg prawa”oko za oko ząb za ząb ” i do opinii publicznej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

sierpień, 2019

18SIE(SIE 18)13:30Gramy dla Marka - Pokonać Raka Złośliwca - koncert charytatywnyOlsztyn

19SIE(SIE 19)10:00Autobus Kultury na Jarotach

19SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

20SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

20SIE17:30Olsztyn - Zostań Au Pair w USA!TEB Edukacja Olsztyn, ul. Westerplatte 1A

20SIE17:30HOLIday NETworkingNice Bay Wakepark & Gastrobar Olsztyn, Miła 3

20SIE(SIE 20)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

20SIE19:30Spotkanie przy kawieStary Zaułek

20SIE20:00Starówka Muzyczne Serce OlsztynaScena Staromiejska, Stare Miasto 3

20SIE21:00Dżem z Elektronów w Czapli!Pijana Czapla, ul. Górna 1

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

RABATOL.PL

X