fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Pierwszy spektakl młodych aktorów już w piątek [WIDEO][GALERIA]

reklama
Studenci Sewruk
Słuchacze Studium im. Sewruka w Olsztynie

Janusz Kijowski i reżyser Bogdan Semotiuk chwalą dojrzałość młodych aktorów. Premiera „Scen z Nowego Świata” to „chrzest bojowy” dla słuchaczy IV roku studium.

Już w najbliższy piątek odbędzie się premiera spektaklu dyplomowego słuchaczy Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Młodzi aktorzy mierzą się w nim z wyjątkowo trudnym dziełem autorstwa Erica Bogosiana „Sceny z Nowego Świata”. Reżyserem spektaklu jest Bogusław Semotiuk. Reżyser i aktorzy podkreślają specyfikę sztuki, która zdecydowanie nie jest lekkim i przyjemnym spektaklem dla całych rodzin.

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Studium im. Aleksandra Sewruka, nie mieści się w kategorii „wesołych umilaczy czasu”. Raczej rozdrapuje rany współczesności niż krzepi pozytywnymi wizjami przyszłości. Bogosian odwołuje się do Huxley’owskiej antyutopii – „Nowego Wspaniałego Świata” – fragment opisu przedstawienia.

Jest to pierwszy spektakl dyplomowy po wydłużeniu nauki w studium z trzech do czterech lat. Janusz Kijowski i Bogusław Semotiuk podkreślają wyjątkową dojrzałość młodych adeptów aktorstwa. Co na to sami studenci?

W końcu. Czekaliśmy, aby wreszcie występować – mówi James Malcolm.

reklama

O tym jak młodzi aktorzy poradzili sobie z trudnym tekstem, dowiemy się już w najbliższy piątek. Premiera odbędzie się o godzinie 18  na Scenie Sewruka. Zapraszamy wszystkich.

Czytaj też:  Cios dla narkotykowego podziemia w Olsztynie? Duża akcja policji

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama