fbpx
-3 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Krzysztof Penderecki o Lutosławskim i Filharmonii W-M

reklama
penderecki
Z Lutosławskim łączyła go dość chłodna przyjaźń.

Prof. Krzysztof Penderecki, wielki kompozytor i dyrygent, już dziś poprowadzi w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej koncert z okazji obchodów Roku Witolda Lutosławskiego oraz zbliżających się swoich 80-tych urodzin. Dzień wcześniej spotkał się z dziennikarzami.

Na konferencji prasowej zdradził olsztyńskim mediom, że nowy budynek Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego, w którym wystąpi po raz pierwszy, bardzo mu się podoba. – Budynek jest ładny, wygodny, nowoczesny, z świetną akustyką, która przecież w muzyce pełni szalenie ważną rolę – mówi dyrygent.

Z Lutosławskim łączyła go dość chłodna przyjaźń. – Myśmy się przyjaźnili, lecz nie była to łatwa przyjaźń. Moją zaczynająca się karierą wszedłem Lutosławskiemu w paradę. Wynikły z tego antagonizmy, ale nie między nami. Ja piszę zupełnie inną muzykę, która nie ma nic wspólnego z mistrzem Witoldem – mówi kompozytor.

Czytaj też:  Nagroda literacka Warmii i Mazur "Wawrzyn 2020" dla Wacława Sobaszka
reklama

Maestro Penderecki poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną dając jubileuszowy koncert z cyklu: 2013 – ROK LUTOSŁAWSKIEGO „Podróże z muzyką. Witold Lutosławski”.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama