fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Prof. S. Kamiński wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Genetycznego

reklama
kamiński stanisławProf. Stanisław Kamiński z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie został wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Genetycznego.
Polskie Towarzystwo Genetyczne powstało w 1966 roku i zrzesza biologów, lekarzy medycyny ludzkiej, hodowców zwierząt i roślin oraz mikrobiologów. W skład towarzystwa wchodzi 10 oddziałów terenowych oraz dwie sekcje. Podstawową formą działalności Towarzystwa są zebrania naukowe organizowane przez oddziały terenowe. PTG co trzy lata organizuje ogólnopolskie zjazdy członków, na których prezentowany jest polski dorobek naukowy w dziedzinie genetyki, a także konkursy na najlepsze publikacje w całości wykonane przez polski zespół. W zjazdach tych biorą również udział zaproszeni wykładowcy z zagranicy.

Prof. Stanisław Kamiński urodził się w 1964 r. Jest absolwentem ART. Stopień doktora uzyskał w 1993 r., doktora habilitowanego w 2001 r., a tytuł profesora w 2005 r.

Profesor prowadzi badania z zakresu polimorfizmu genów białek mleka bydła, diagnostyki chorób genetycznych bydła i świń, diagnostyki prowirusa enzootycznej białaczki bydła, metod wykrywania mutacji w DNA. Zajmuje się także zastosowaniem mikromacierzy DNA w hodowli zwierząt. Profesor jest członkiem International Society for Animal Genetics oraz Towarzystwa Miłośników Żubra. W latach 2008-2012 był koordynatorem Konsorcjum MASinBULL (obecnie Genomika Polska), które stało się członkiem unijnego Konsorcjum EuroGenomics. Naukowiec prowadzi długoletnią współpracę z największymi krajowymi centrami hodowli zwierząt. Prof. Kamiński otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w 1993 r., Statuetkę św. Jakuba w 2010 r., nagrodę marszałka województwa warmińsko-mazurskiego w dziedzinie nauki w 2012 r. oraz cztery nagrody rektora ART/UWM.

Czytaj też:  UWM walczy o 150-letni dąb z parku w Kortowie

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama