fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Kto zaprojektuje linię tramwajową? 12 firm zainteresowanych przedsięwzięciem!

reklama
12 firm tramwaje
źródło: www.facebook.com/TramwajeOlsztyn

Aż 12 firm i konsorcjów chce projektować linię tramwajową. Zainteresowani przedsięwzięciem złożyli swoje oferty w przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej olsztyńskiej linii tramwajowej, ulicy Obiegowej, zajezdni tramwajowej i przebudowy ulic i skrzyżowań.

Potrzeba wyboru nowych wykonawców zaistniała po rozwiązaniu umowy z hiszpańską firmą FCC Construcción. Hiszpanie realizowali projekt w formule „zaprojektuj i zbuduj”, więc odpowiadali także za przygotowanie projektów. Miasto tym razem postanowiło podzielić projekt na mniejsze zlecenia. Z tego właśnie powodu ogłoszono osobny przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Ma to usprawnić i przyspieszyć realizację inwestycji.

Jeśli chodzi o odcinek: ul. Witosa – ul. Płoskiego – al. Sikorskiego – ul. Tuwima, to zwycięzca przetargu będzie miał 70 dni – od podpisania umowy – na przygotowanie projektu. Dokumentacja projektowa ul. Obiegowej wraz z wiaduktem w ciągu ul. Żołnierskiej ma powstać w ciągu 35 dni od dnia podpisania umowy. Z kolei projekt odcinka linii tramwajowej ul. Żołnierska – ul. Kościuszki – ul. Dworcowa – ul. Towarowa – w ciągu 70 dni. Natomiast odnogi do Wysokiej Bramy – w ciągu 140 dni. Zajezdnia postojowa dla autobusów przy al. Sikorskiego – w ciągu 56 dni.

Czytaj też:  Utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Towarowej
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama