fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Kolejne fundusze unijne dla Olsztyna

reklama
CUPT 1
Podpisanie umowy

Olsztyn dostanie wsparcie finansowe z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Wczoraj Piotr Grzymowicz podpisał umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Dokument ten obejmuje dofinansowanie przebudowy skrzyżowania ul. Armii Krajowej i Al. Warszawskiej. Kwota wsparcia projektu ze środków Unii Europejskiej wyniesie 11,8 miliona złotych, natomiast koszt całości to 13,9 miliona. Zakres projektu będzie obejmował:

 -Przedłużenie pasa skrętu w prawo z Al. Warszawskiej w ul. Obrońców Tobruku- od przejazdu przez pas rozdzielający przy wjeździe na teren byłej jednostki wojskowej.

reklama

-Dobudowanie pasa skrętu w prawo z ul. Armii Krajowej w Al. Warszawską o długości wynikającej z analizy ruchu wraz z budową nowego chodnika o długości przebudowy oddzielonego od jezdni pasem zieleni.

-Dobudowanie pasa skrętu w prawo z ul. Obrońców Tobruku w Al. Warszawskiej o długości wynikającej z analizy ruchu, przeniesienie kolidującego pomnika oraz zagospodarowanie terenu wokół pomnika.

Czytaj też:  Leroy Merlin w Olsztynie otwarty także w niedzielę?

-Przedłużenie pasa skrętu w prawo z Al. Warszawskiej w ul. Armii Krajowej – od zatoki autobusowej oraz wydłużenie zatoki autobusowej do 40 m.

-Budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej na ul. Armii Krajowej wzdłuż jezdni na kierunku od przebudowywanego skrzyżowanie do końca przebudowy związanej z dobudową pasa skrętu wraz z budową  brakującego chodnika od skrzyżowania do wjazdu na teren stacji paliw oraz przebudową istniejącego chodnika na pozostałym chodniku.

-Wszelkie niezbędne przebudowy  oświetlenia ulicznego, odwonienia, sygnalizacji świetlnej oraz innych, kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama