fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Olsztynianin najlepiej rokującym młodym malarzem!

reklama
po-dyplomie-f
Cezary Poniatowski

Cezary Poniatowski nagrodzony przez międzynarodowe jury.

Pochodzący z Olsztyna Cezary Poniatowski wyróżniony został w 11. edycji Konkursu Gepperta. Międzynarodowe jury uznało go za najlepiej rokującego młodego malarza w Polsce. W tegorocznym konkursie wzięło udział 25 twórców. Cezary Poniatowski urodził się w 1987 roku w Olsztynie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.

Udało nam się zadać młodemu artyście kilka pytań.

reklama

Jak czujesz się jako najlepiej rokujący młody malarz w Polsce?

To z pewnością bardzo miłe określenie, ale dla mnie to głównie ogromna motywacja do dalszej pracy i potwierdzenie tego, że moje poszukiwania idą w dobrym kierunku. To stwierdzenie dodaje mi pewności siebie i otwiera głowę na kolejne – nowe realizacje.

Jak Twoje prace trafiły do konkursu?

Do konkursu uczestnicy byli zgłaszani przez grono ekspertów, następnie z tego grona kuratorzy wybrali nominowanych do nagrody. Nagrody przyznawane były przez międzynarodowe jury. Konkurs ma formulę zamkniętą i wieloetapową. Ja zostałem zgłoszony przez Michała Wolińskiego, któremu jestem bardzo wdzięczny.

Czytaj też:  3. Edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego im. W.Fangora

Przybliżysz czytelnikom cykl, za który zostałeś nagrodzony?

To obrazy, które powstały na początku tego roku. Są bardzo syntetyczne, ascetyczne. Można powiedzieć, ze ich forma jest bardzo okrojona. Malowane wyłącznie czarną farbą, ale jak się okazuje daje ona ogromny wachlarz możliwości. Uważam, że te obrazy są dość krytyczne wobec rzeczywistości, wywołane pewnym zmartwieniem naszymi czasami, ale malowane z dystansem i przymrużeniem oka. Albo nawet dwóch.

Kiedy będzie można zobaczyć Twoje obrazy w Olsztynie?

Moje prace mieszkańcy Olsztyna będą mogli zobaczyć na początku przyszłego roku na wystawie indywidualnej. Bardzo cieszę się z tego powodu. Konkretniejsze informacje pojawia się wkrótce.

 

Invalid Displayed Gallery

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama