fbpx
20 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

List otwarty w sprawie stadionu do prezydenta

OlsztynList otwarty w sprawie stadionu do prezydenta
Czy ze względów infrastrukturalnych byt Stomilu jest zagrożony?

Jacek Czałpiński, prezes klubu OKS Stomil Olsztyn oraz Tomasz Miętkiewicz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej wystosowali list otwarty do Piotra Grzymowicza, prezydenta miasta w sprawie olsztyńskiego stadionu.

reklama

Treść listu:

Szanowny Panie Prezydencie!

reklama

Ostatnia dekada to czas, w którym w Polsce powstały setki nowych, w pełni funkcjonalnych stadionów. Te, które zostały zbudowane na Mistrzostwa Europy UEFA Euro 2012 są zwieńczeniem transformacji jaka dokonała się w Polsce w tym obszarze. Takie udogodnienia jak kryte trybuny, sztuczne oświetlenie czy podgrzewana murawa to już norma na boiskach najwyższych klas rozgrywkowych.

Idąc z duchem czasu Polski Związek Piłki Nożnej kładzie szczególny nacisk na poprawę warunków infrastrukturalnych stadionów i z roku na rok wymaga od klubów poprawy w tym zakresie. Klubom, które nie spełniały wymogów licencyjnych takich, jak np. sztuczne oświetlenie czy podgrzewana murawa Polski Związek Piłki Nożnej przyznawał do tej pory tzw. licencje warunkowe licząc na szybką poprawę infrastruktury tych stadionów lub budowę nowych obiektów. W Ekstraklasie wszystkie kluby muszą już bezwzględnie posiadać sztuczne oświetlenie i podgrzewaną murawę. Od sezonu 2015/16 nie będzie także taryfy ulgowej dla klubów I ligi, które będą musiały posiadać sztuczne oświetlenie, a od sezonu 2016/17 również podgrzewaną murawę.

reklama

W związku z powyższym z przykrością musimy zauważyć, że już niedługo z powodów infrastrukturalnych piłka nożna może zniknąć z mapy Olsztyna. Stadion przy al. Piłsudskiego nie ma ani sztucznego oświetlenia, ani podgrzewanej murawy. Nie wspominając już o aspektach wizualnych, o czym mogli się przekonać wszyscy telewidzowie oglądając ostatnie transmisje z meczów OKS Stomil Olsztyn. Jeżeli stadion przy al. Piłsudskiego się nie zmieni, to w 2015 roku OKS Stomil Olsztyn nie będzie w stanie uzyskać licencji na grę w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Mamy świadomość, że właścicielem stadionu przy al. Piłsudskiego jest Miasto Olsztyn, a OKS Stomil Olsztyn jedynie ten obiekt użytkuje. Dlatego zwracamy się do Pana Prezydenta z gorącą prośbą o interwencję w tej sprawie i zgodnie z dotychczasowymi zapewnieniami poczynienie konkretnych działań mających na celu budowę nowego stadionu lub przynajmniej gruntowną modernizację obecnego tak, aby dostosować go do warunków licencyjnych.

Mając na uwadze przyszłość piłki nożnej w Olsztynie zwracamy się z prośbą o spotkanie, na którym będziemy mogli osobiście przedstawić szczegóły wymagań licencyjnych i wspólnie z Panem Prezydentem wypracować najlepsze rozwiązanie w tej sprawie.

Co na to władze miasta?

– Prezydent zapoznał się z treścią listu i znane mu są kwestie poruszane w nim – mówi Aneta Szpaderska, rzeczniczka Urzędu Miasta. – W najbliższych dniach ustosunkuje się do listu a spotkaniu z inicjatorami listu wkrótce poinformujemy.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia