fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Strategia rozwoju miasta na finiszu prac

OlsztynStrategia rozwoju miasta na finiszu prac
Teraz nad dokumentem będą dyskutować olsztyńscy radni.

Zbliża się finał prac nad najważniejszym miejskim dokumentem – Strategią Rozwoju Miasta.

reklama

– Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w przygotowaniu dokumentu i w jego konsultowaniu – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Szczególnie cenię udział mieszkańców w opracowaniu wyników diagnozy Olsztyna, dziękuję za wszystkie opinie, wskazówki, spostrzeżenia i wnioski. Prezydent miasta powinien twardo stąpać po ziemi i brać pod uwagę fakty, liczby, sumy, ale nie da się stworzyć dokumentu, który ma nas poprowadzić w przyszłość, bez marzeń i wizji. Dokument, który będzie zaprezentowany podczas najbliższej sesji Rady Miasta Olsztyna powstał na solidnych podstawach, a jego finalny kształt to część naszych wspólnych marzeń.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Nim dokument zostanie przyjęty czeka go jeszcze długie procedowanie. Dyskutować o nim będą olsztyńscy radni. Jednym z najważniejszych założeń wizji rozwoju Olsztyna do 2020 roku jest  powstanie nowoczesnej aglomeracji z dobrze rozwiniętymi funkcjami metropolitalnymi, tworzonej przez unikatowe środowisko przyrodnicze, wyjątkową jakość życia i konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu.

reklama

Nad stworzeniem dokumentu pracowali przedstawiciele wszystkich miejskich środowisk, podzieleni na grupy:

•    Społeczeństwo,
•    Korzyści miejsca. Zasoby środowiska,
•    Gospodarka. Rynek pracy. Finanse,
•    Nauka. Kultura. Technika.

Punktem wyjścia do rozmów była diagnoza miasta, czyli opis tego co jest w mieście, czym dysponuje, jakie ma atuty, jakie problemy, czego nam, mieszkańcom brakuje a czym możemy się pochwalić. Diagnoza to także to, jacy jesteśmy, czym się zajmujemy, co jest dla nas ważne, jak wypoczywamy i jak pracujemy. Z analizy wielu danych i własnych spostrzeżeń i doświadczenia wyłoniły się informacje, które pozwoliły ustalić najważniejsze dla rozwoju naszego miasta i mieszkańców cele.Najważniejsze cele wskazane w Strategii:

  • Wzrost poziomu kapitału społecznego,
  • Wzrost napływu kapitału inwestycyjnego,
  • Wzrost innowacyjności,
  • Rozwój funkcji metropolitalnych.
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji