fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Strategia rozwoju miasta na finiszu prac

reklama
konsultacje strategia listek (1)
Teraz nad dokumentem będą dyskutować olsztyńscy radni.

Zbliża się finał prac nad najważniejszym miejskim dokumentem – Strategią Rozwoju Miasta.

– Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w przygotowaniu dokumentu i w jego konsultowaniu – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Szczególnie cenię udział mieszkańców w opracowaniu wyników diagnozy Olsztyna, dziękuję za wszystkie opinie, wskazówki, spostrzeżenia i wnioski. Prezydent miasta powinien twardo stąpać po ziemi i brać pod uwagę fakty, liczby, sumy, ale nie da się stworzyć dokumentu, który ma nas poprowadzić w przyszłość, bez marzeń i wizji. Dokument, który będzie zaprezentowany podczas najbliższej sesji Rady Miasta Olsztyna powstał na solidnych podstawach, a jego finalny kształt to część naszych wspólnych marzeń.

Nim dokument zostanie przyjęty czeka go jeszcze długie procedowanie. Dyskutować o nim będą olsztyńscy radni. Jednym z najważniejszych założeń wizji rozwoju Olsztyna do 2020 roku jest  powstanie nowoczesnej aglomeracji z dobrze rozwiniętymi funkcjami metropolitalnymi, tworzonej przez unikatowe środowisko przyrodnicze, wyjątkową jakość życia i konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu.

Czytaj też:  Zmiana organizacji ruchu pieszo-rowerowego na ul. Synów Pułku
reklama

Nad stworzeniem dokumentu pracowali przedstawiciele wszystkich miejskich środowisk, podzieleni na grupy:

•    Społeczeństwo,
•    Korzyści miejsca. Zasoby środowiska,
•    Gospodarka. Rynek pracy. Finanse,
•    Nauka. Kultura. Technika.

Punktem wyjścia do rozmów była diagnoza miasta, czyli opis tego co jest w mieście, czym dysponuje, jakie ma atuty, jakie problemy, czego nam, mieszkańcom brakuje a czym możemy się pochwalić. Diagnoza to także to, jacy jesteśmy, czym się zajmujemy, co jest dla nas ważne, jak wypoczywamy i jak pracujemy. Z analizy wielu danych i własnych spostrzeżeń i doświadczenia wyłoniły się informacje, które pozwoliły ustalić najważniejsze dla rozwoju naszego miasta i mieszkańców cele.Najważniejsze cele wskazane w Strategii:

  • Wzrost poziomu kapitału społecznego,
  • Wzrost napływu kapitału inwestycyjnego,
  • Wzrost innowacyjności,
  • Rozwój funkcji metropolitalnych.
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama