fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Fismoll w CEiIK-u

reklama
fismoll
Fismolla okrzyknięto najciekawszym niezależnym debiutem na polskiej scenie songwriterskiej.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zaprasza na koncert artysty znanego jako Fismoll, który odbędzie się 30 października 2013 r.

Fismoll (właściwie Arkadiusz Glensk) to 19-latek pochodzenia polsko-skandynawskiego. Oboje rodzice są muzykami – ojciec jest skrzypkiem, a mama wiolonczelistką. Dawni przodkowie ze strony ojca pochodzili ze Szwecji.  Pseudonim Fismoll wziął się od tonacji, w której artysta śpiewa: fis-moll.

Debiutancka płyta Fismolla „At Glade” ukazała się w czerwcu 2013 i z miejsca została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez środowisko muzyczne, jak i słuchaczy, a samego Fismolla okrzyknięto najciekawszym niezależnym debiutem na polskiej scenie songwriterskiej. Mimo młodego wieku, jego możliwości jako kompozytora, aranżera, wokalisty i gitarzysty są niezwykłe. Fani i dziennikarze bez wahania wymieniają go już teraz w jednym rzędzie z artystami takimi, jak Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard czy Arvo Pärt i Olafur Arnalds. Pierwszy singiel Fismolla pt. „Let’s Play Birds” natychmiast po usłyszeniu przez Marka Niedźwieckiego został Piosenką Dnia w radiowej Trójce, która objęła płytę prestiżowym patronatem. Teledysk do pierwszego singla w krótkim czasie obejrzało ponad 200 000 fanów zostawiając entuzjastyczne komentarze. Zachwyceni młodym artystą dziennikarze i muzycy tacy, jak Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Marek Niedźwiecki, Piotr Bartyś czy Artur Orzech, podobnie jak słuchacze określają jego muzykę i talent jako zjawiskowe.

Czytaj też:  MEiN: stacjonarnie pracuje 95,2 proc. przedszkoli, 80,5 proc. szkół podstawowych i 84,2 proc. średnich
reklama

Koncert odbędzie się 30 października 2013 roku o godz. 19 w sali widowiskowej CEiIK-u. Sala otwarta będzie dla widzów od godz. 18.30.  Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie CEiIK-u w godz. 8-18 (poniedziałek-sobota) oraz przez moduł rezerwacyjny. Uwaga! CEiIK przyjmuje rezerwacje na zakup biletów. Wystarczy napisać e-maila na adres [email protected]  i podać ilość biletów oraz nazwisko zamawiającego z danymi kontaktowymi lub zadzwonić pod numer tel. 89 513 17 34. Zarezerwowane bilety należy opłacić w kasie CEiIK w ciągu pięciu dni.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama