fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Przedsiębiorco, dowiedz się jak odliczyć podatek obcokrajowcom

reklama
Taxfree zrwot podatku miniatura
Zwrot VAT dla Podróżnych

23 października, o godz. 10 w Izbie Celnej w Olsztynie odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców, podczas którego dowiedzą się, jak odliczyć podatek podróżnym spoza Unii Europejskiej.

Od ponad roku w Obwodzie Kaliningradzkim oraz w części naszego województwa zaczęły obowiązywać zasady małego ruchu granicznego.  System zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym zamieszkałym poza granicami Unii Europejskiej jest szansą dla lokalnych przedsiębiorców na podniesienie konkurencyjności prowadzonej działalności, bo umożliwia obniżenie ceny sprzedaży towarów (o podatek od towarów i usług zawarty w cenie), po ich wywiezieniu z terytorium Unii Europejskiej przez podróżnego. Jednak aby lokalny przedsiębiorca mógł uczestniczyć w obrocie towarowym z wykorzystaniem systemu TAX FREE powinien spełnić katalog formalności zawartych w Ustawie o podatku od towarów i usług.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska biznesowego dyrektor Izby Celnej w Olsztynie organizuje spotkanie informacyjne w sali konferencyjnej Izby Celnej w Olsztynie przy ul. Dworcowej 1.  Podczas spotkania przedsiębiorcy poznają zasady m.in. zasad zwrotu podatku VAT podróżnym w ramach TAX FREE, zapoznają się z bezpłatnym elektronicznym systemem „Zwrot VAT dla Podróżnych”, który od ponad roku funkcjonuje na wszystkich przejściach granicznych znajdujących się na terytorium RP. Umożliwia on użytkownikom możliwość weryfikacji dokumentów towarzyszących wywożonym towarom w ramach TAX FREE.

Czytaj też:  Stłuczka Fiata z dwoma autami jadącymi w przeciwnym kierunku
reklama

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przedsiębiorcy powinni zgłaszać chęć uczestnictwa w spotkaniu do 21 października, wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres [email protected] albo [email protected] lub faxem na numer 089 539 70 11. Formularz do pobrania: http://www.olsztyn.eu/fileadmin/slider/o_olsztynie/taxFree.pdf

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama