fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przedsiębiorco, dowiedz się jak odliczyć podatek obcokrajowcom

OlsztynPrzedsiębiorco, dowiedz się jak odliczyć podatek obcokrajowcom
Taxfree zrwot podatku miniatura
Zwrot VAT dla Podróżnych

23 października, o godz. 10 w Izbie Celnej w Olsztynie odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców, podczas którego dowiedzą się, jak odliczyć podatek podróżnym spoza Unii Europejskiej.

reklama

Od ponad roku w Obwodzie Kaliningradzkim oraz w części naszego województwa zaczęły obowiązywać zasady małego ruchu granicznego.  System zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym zamieszkałym poza granicami Unii Europejskiej jest szansą dla lokalnych przedsiębiorców na podniesienie konkurencyjności prowadzonej działalności, bo umożliwia obniżenie ceny sprzedaży towarów (o podatek od towarów i usług zawarty w cenie), po ich wywiezieniu z terytorium Unii Europejskiej przez podróżnego. Jednak aby lokalny przedsiębiorca mógł uczestniczyć w obrocie towarowym z wykorzystaniem systemu TAX FREE powinien spełnić katalog formalności zawartych w Ustawie o podatku od towarów i usług.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska biznesowego dyrektor Izby Celnej w Olsztynie organizuje spotkanie informacyjne w sali konferencyjnej Izby Celnej w Olsztynie przy ul. Dworcowej 1.  Podczas spotkania przedsiębiorcy poznają zasady m.in. zasad zwrotu podatku VAT podróżnym w ramach TAX FREE, zapoznają się z bezpłatnym elektronicznym systemem „Zwrot VAT dla Podróżnych”, który od ponad roku funkcjonuje na wszystkich przejściach granicznych znajdujących się na terytorium RP. Umożliwia on użytkownikom możliwość weryfikacji dokumentów towarzyszących wywożonym towarom w ramach TAX FREE.

reklama

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przedsiębiorcy powinni zgłaszać chęć uczestnictwa w spotkaniu do 21 października, wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres Piotr.Gaszynski@ols.mofnet.gov.pl albo ic.olsztyn.inkw@ols.mofnet.gov.pl lub faxem na numer 089 539 70 11. Formularz do pobrania: http://www.olsztyn.eu/fileadmin/slider/o_olsztynie/taxFree.pdf

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia