15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

„Kotarbiński” zainaugurował rok akademicki [WIDEO]

Olsztyn„Kotarbiński” zainaugurował rok akademicki
Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Prof. Zdzisław Kowalczyk, rektor OWSIiZ: – Podejmując studia dajecie świadectwo, że należycie do grona ludzi odważnych. Tych, którzy nie boją się ciężkiej pracy, czy porażki.

reklama

Jedna z prywatnych uczelni w naszym mieście zainaugurowała kolejny rok akademicki. Przed immatrykulacją głos zabrał prof. Zdzisław Kowalczyk, rektor Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego: – Teraz zwracam się szczególnie do Was, bo dzisiejszy dzień to przede wszystkim Wasze święto. Jednym z podstawowych pojęć ekonomii jest rzadkość dóbr. Niemal wszystko jest rzadkie. I ja, na przykład, rzadko mam zaszczyt i przyjemność spotkać się z tak liczną grupą studentów. Na wykładach frekwencja jest zdecydowanie mniejsza. Dlatego, korzystając z okazji, pozwólcie na kilka słów skierowanych bezpośrednio do Was. Podejmując studia dajecie świadectwo, że należycie do grona ludzi odważnych. Tych którzy nie boją się ciężkiej pracy, czy porażki.

W uroczystej inauguracji wzięli udział studenci kierunków inżynierskich zarządzania i inżynierii produkcji, mechatroniki oraz informatyki, a także studiów licencjackich i magisterskich na ekonomii. Medal „Zasłużony Dla Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego” odebrała dr Lucyna Kwiatkowska, prorektor OWSIiZ. Wykład inauguracyjny „Wnioski z kryzysu. Czy ekonomię trzeba pisać od nowa?” wygłosił Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia