fbpx
15 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mocne uderzenie w Filharmonii

OlsztynMocne uderzenie w Filharmonii
Grzech Piotrowski-large
W piątek Grzechu Piotrowski wystąpi wraz z przyjaciółmi

18 października Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na szczególny koncert „Miniatury na saksofon i orkiestrę”. To projekt olsztynianina Grzecha Piotrowskiego.

reklama

Piotrowski przedstawi dziesięć oryginalnych kompozycji o tematyce zakorzenionej w tradycji polskiej, a także w folklorze skandynawskim i wschodnim. Zagrają: saksofon tenorowy i sopranowy, duduk, norweski flet pasterski, orkiestra smyczkowa Filharmonii oraz znakomici goście gospodarza: kontrabasista Sebastian Wypych i perkusistka Aleksandra Dyba.

Fani saksofonu mogą liczyć na wykorzystanie przez Grzecha rzadkiej techniki – „wind sax” -polegającej na grze na saksofonie bez ustnika. Orkiestrą smyczkową Filharmonii dyrygować będzie Paweł Kotla. Do wielu międzynarodowych sukcesów tego znakomitego dyrygenta  należy zaliczyć, iż był twórcą i dyrektorem artystycznym najbardziej spektakularnego sukcesu programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w UE – I, CULTURE Orchestra. Kocioł, wraz z zespołem, odbył pod patronatem Prezydenta RP tournée po najbardziej prestiżowych salach koncertowych siedmiu stolic europejskich i wystąpił na uroczystym koncercie w Filharmonii Narodowej 11 listopada, w roku Prezydencji Polski w UE..

reklama

Autor projektu „Miniatury na saksofon i orkiestrę”  Grzech Piotrowski to laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix Hoeilaart Jazz Festival 1998, Grand Prix na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Nominowany był także w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2013 oraz do nagrody Mateusze 2012 (Polskie Radio).

Bilety w cenie :

reklama

normalny – 40 zł

ulgowy – 30 zł

bilet na Kartę Melomana – 20 zł

Kasa Filharmonii czynna poniedziałek – piątek w godz.10 – 18 oraz na dwie godziny przed  koncertem

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia