fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Korupcja w Olsztynie! Są zatrzymania!

reklama
cba
Centralne Biuro Antykorupcyjne

Były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Mostów i Zieleni w Olsztynie wraz z dwoma innymi przedsiębiorcami zostali zatrzymany – podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby w sprawie niedopełnienia obowiązków w związku z realizacją inwestycji budowlanej i powołanie się na wpływy w Urzędzie Miasta w Olsztynie – podaje w komunikacie prasowym CBA.

Zatrzymani to 44-letni przedsiębiorca z Kołobrzegu, 58-letni przedsiębiorca z Olsztyna oraz 59-letni były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie. Czynności prowadzone są na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, która przedstawiła zatrzymanym zarzuty w tej sprawie.

reklama

Dotychczasowa analiza śledczych wskazuje, że  były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie nie dopełnił swoich obowiązków poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumentach dotyczących realizacji jednego z kontraktów budowlanych. W wyniku tego odstąpił od naliczenia kar umownych w związku z niewywiązywaniem się z umowy wykonawcy projektu. Skutkowało to uniknięciem kary w wysokości co najmniej 136 tys. zł i było jednocześnie działaniem na szkodę interesu publicznego. Były dyrektor MZDMiZ usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków a pozostali przedsiębiorcy zarzuty płatnej protekcji. Jak podaje CBA były dyrektor MZDMiZ powoływał się na wpływy w olsztyńskim urzędzie. Wszystko wskazuje na to, że w zamian za korzyść majątkową od kołobrzeskiego przedsiębiorcy podjął się pośrednictwa w uzyskaniu pozytywnych decyzji. Prokuratura zastosowała wobec wszystkich poręczenia majątkowe.

Czytaj też:  Michał Wypij chce wprowadzenia obostrzeń dla osób niezaszczepionych
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama