fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

I LO rządzi na Facebooku

reklama
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie znalazło się na czele rankingu liceów ogólnokształcących obecnych na Facebooku. Szkoła zajmuje pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.

Portal maturzysty, który regularnie publikuje zestawienia popularności szkół, uczelni w mediach społecznościowych, opublikował właśnie ranking popularności liceów ogólnokształcących z województwa warmińsko-mazurskiego na Facebooku. Tuż za plecami I LO znalazły się szkoły – Stary Ogólniak w Piszu (2. miejsce), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy (3. miejsce), czy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu (4. miejsce). Głównym kryterium, jakie przyjęto w tej klasyfikacji, jest liczba fanów profilu. Profil olsztyńskiego liceum „lubią” 1131 osoby.

O popularności profilu może decydować jego wczesne założenie (czerwiec 2011) oraz renoma szkoły, bo mimo wszystko – jak na taką liczbę fanów – nie dzieje się tam zbyt wiele, internauci nie zostawiają masowo „polubień”, czy komentarzy. Siłą profilu na pewno jest różnorodność dostarczanych informacji, dbałość o estetykę (fajne zdjęcie profilowe), organizowane konkursy, angażujące społeczność skupioną wokół profilu.

Czytaj też:  Łukaszenko obiecuje odciąć tranzyt gazu do Europy
reklama

Ważne jest, że szkoły dostrzegają potrzebę funkcjonowania w mediach społecznościowych. Teraz należałoby zrobić krok do przodu i postawić na bardziej zdecydowane działania (np. wsparcie rekrutacji lub zachęcenie do aktywności absolwentów szkoły).

Ranking: http://tiny.pl/qx76q

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama